Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás alatt lejárt a határozot...

Tgyás alatt lejárt a határozott idejű szerződésem. Jelenleg gyeden vagyok, de kistesó útban. Járni fog Tgyás?

Figyelt kérdés

Munkahely visszavenne,de csak határozott szerződésre,amíg a gyerek meg nem születik.Hány órában dolgozhatok kismamaként?

Vki azt mondta nekik, csak4 órában lehet.Igaz ez?



2013. okt. 10. 06:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A 4-5 órát én olvastam félre, bocsi, nem 4-5 hót olvastam, hanem 4-5 órát, azért írtam. Persze, hogy 30 óra mellett jár a gyes.


A gyed azért nem fog járni, mert a jogszabály egyértelműen leírja, hogy az ahhoz szükséges 365 napba mit lehet beleszámítani. A passzív gyed ideje a tgyáshoz szükséges 365 napba beleszámít, de a gyedhez szükségesbe sajnos nem, így neked nem lesz meg a 365 napod. Igen, látom, hogy volt munkád, de csak 2012. augusztus végéig - így a 2 éven belül esetedben 2013. augusztusáig tartott!


A jogszabály: [link] 40§-tól.

2013. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A gyerek lehet mamával, csak mivel jogilag nem nagyszülő, így ő nem igényelhet utána gyest. De lehet vele, az a te döntésed, hogy kire bízod.


Kicsit pontosítom az előző válaszomat: a gyedhez két feltétel kell: a szülést megelőző két éven belül 365 biztosított nap, és biztosítottság igényléskor/szüléskor. (passzívan jár továbbá akkor is a gyed, ha a munkaviszony a tgyás alatt szűnik meg).

Az első kicsi után járt a gyed, hiszen minden feltételnek megfeleltél: megvolt a 365 nap, és a tgyás alatt szűnt meg a jogviszonyod, így a gyed is járt passzívan.


Azonban jelenleg nem tudod felmutatni a 2 éven belüli 365 napod, hiszen mint írtam, a passzív gyed ideje a gyedhez szükséges 365 napba nem számít bele. HOgy újra járjon a gyed, ahhoz újra kell produkálni a 365 napot.


A tgyásnak megengedőbbek a feltételei, ott a 365 napba bele kell számítani a jogviszony megszűnése után gyeden töltött időt is, így annál csak a biztosítottságot kell produkálni, ami neked, ha visszamégy dolgozni, meglesz.


A méltányossági gyed is le van írva a jogszabályban, amit linkeltem, de elég valószínű, hogy nem fogod megkapni, mert egyedi elbírálású, és ha látja az oep, hogy a szerződésed x időn belül meg fog szűnni, akkor nem fogja megítélni. Abba meg a munkáltatód nemigen megy bele, hogy határozatlan idejű legyen a szerződésed.

2013. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi du. átnézem.
2013. okt. 14. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!