Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás alatt lejárt a határozot...

Tgyás alatt lejárt a határozott idejű szerződésem. Jelenleg gyeden vagyok, de kistesó útban. Járni fog Tgyás?

Figyelt kérdés

Munkahely visszavenne,de csak határozott szerződésre,amíg a gyerek meg nem születik.Hány órában dolgozhatok kismamaként?

Vki azt mondta nekik, csak4 órában lehet.Igaz ez?



2013. okt. 10. 06:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
GYED mellett nem dolgozhatsz. GYES mellett dolgozhatsz a gyermek 1 eves kora utan, heti 30 órában.
2013. okt. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Heti 30 óránál többet nem dolgozhatsz gyes mellett. Gyed mellett semennyit nem lehet.

Viszont ha nem mész vissza dolgozni akkor a szülésidőpontjában nincs élőmunkaviszonyod akkor sem tyás sem gyed nem fog járni csak gyes.

2013. okt. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem mész vissza dolgozni, akkor tgyás esetleg járhat, ez sokmindentől függ, de ehhez be kell jelentkezni álláskeresési segélyre!! Gyed nem jár, ha most passzív gyeden vagy és nem mész vissza dolgozni. Ráadásul elég bonyolult a helyzet, mert passzív gyed után újból meg kell szerezni az 1 év biztosított időt, de ebben nem vagyok biztos, szerintem szakértőt kérdezz meg.

Kismamaként akár teljes munkaidőben is dolgozhatsz, de akkor gyest te nem kérheted. Ha teljes munkaidőben szeretnél dolgozni, akkor esetleg nyugdíjas nagyszülő igénybe veheti a gyest.

Ha te kéred a gyest, akkor heti 30 órát dolgozhatsz.

2013. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pontosan mennyi ideje járt le a határozott idejű szerződésed? Ettől függ ugyanis, hogy kaphatsz-e gyedet.
2013. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2012 augusztus végéig volt szerződésem, mielőtt lejárt kb.24.-e környékén megigényeltem a Tgyás-t.Szültem szeptember.27-én.Csak 4 órásként jelentettek be, így 3000ft-tal kapok többet, mint a Gyes.Így jártam, mert nem tudtam, hogy nem az átlagot számítják, hanem a szerződés szerinti számít.Június végén születne a kistesó.Ha a gyedet visszamondanám és az utolsó 4-5hóban dolgoznék 30 órában, nagymama(lehet nem vér szerinti is, mert férjem apukájának élettársa van,mivel felesége már meghalt)vigyázna rá nyugdíj mellett.Tőle vonnak vmit, éri hátrányosan a jövedelmét illetően?

Kitől kérhetnék még segítséget?Számításban.

2013. okt. 10. 17:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég spéci helyzet így ott kellene kérdezni ahol értenek hozzá. Nagyi szerintem nem mehet gyes-re, mivel ő jogilag idegen a gyerekednek. Esetleg a nagypapa papíron de a nagyival lenne.
2013. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A 4-5 hónap sajnos kevés lenne a gyedhez, de a tgyás mindenképpen járni fog. Mivel neked az egy éved akkor lett volna meg, ha a kistesó 2013 augusztus végéig megszületik, így a gyedhez szükséges 365 napod nincsen meg. Max. méltányossági gyedet kérhetsz majd, ha itt az ideje (de az is sansztalan eléggé, tekintve, hogy csak szülésig foglalkoztatnak, és ott feltétel, hogy fennálló munkaviszony legyen).

Viszont a tgyást tutira megkapod, ha valóban élni fog a jogviszonyod a szülésig/igénylésig, mert az ahhoz szükséges 365 napod meglesz. Az apósodék bejegyzett élettársak, vagy csak együtt élnek? Ha bejegyzett élettársak, akkor igényelheti a nagymama a gyest, egyébként nem. Viszont ha 4-5 órában mégy vissza dolgozni, akkor te is kaphatod a gyest, nem kell átadnod senkinek.

2013. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Apósomék tudtommal nem bejegyzettek.Mit jelent, hogy 4-5 óra?Akkor nem lehet a 30 órát ledolgozni,ha nem akkor még kevesebbet kapok.Addig hova teszem a gyereket, ha nem lehet a mamával?
2013. okt. 11. 22:28
 9/13 A kérdező kommentje:
Méltányossági Gyedről tudnál küldeni vmi infót.Még nem beszéltem a munkahellyel, de lehet tovább is alkalmaznának, kérdés meddig kell élnie a baba születése után a szerződésnek.Nem értem, hogy a Gyed miért nem jár.Ha most jár, később miért nem,hiszen előtte is munkaviszonyom volt.
2013. okt. 11. 22:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Légyszi küldjetek linket, ahol erről olvashatok.
2013. okt. 11. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!