Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagyon nehéz, összetett...

Nagyon nehéz, összetett kérdés, amiben segítséget kérnék. Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

2005tő dolgoztam egy munkahelyen bérem B165ezer,majd

2008 febrtól veszélyeztetett terhességgel táppénz

2008.09.10szülés majd gyed..

még nem járt le a gyed mikor megszületett 2.manó 2010.0531

onnantól gyed,majd 2012.máj 31től kivettem a szabijaim ami összegyúlt ez 2012.05.31től 2012.10.28ig tartott onnantól gyes 2013 05.31ig..

2013.júni 28tól vagyok egy munkahelyen 4órában minimállal azaz B58ezer ha jól tudom..tehát most ismét babát várok..ha megtudják azonnal felmondanak az biztos mert onnan még senki nem ment táppénzre..

Kérdésem hogy felmondhatnak??vagy ne írjam alá??

megtehetik hogy ha odaadom a táppénzes paprt vesz terhesség miatt azt visszadobják és csak úgy kiléptetnek..ez nagyon valószínű..mit tehetek??

és mire leszek jogosult tgyás??táppénz??

gyed??

mit fogok kapni ha közvetlen kirúgnak mikor előállok a dologgal??


Sajnos olyan a munkám hogy zajban vagyok ill emelős pakolós,és 2 vetélés után biztos vesz terhes lennék..

Köszönöm!!


2013. szept. 26. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendes bejelentett munka, nem rughatnak ki, ha hovatalosan bejelented, hogy terhes vagy.
2013. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem egy rendes munkahely:-)

14óráznak a többiek..én 8órázok..mindenki 4 órában van bejelentve minimális pénzzel..

volt egy eset hogy valaki táppénzre akart menni és elé tették ill nem továbbították a táppénzes papírját..

Ezt megtehetik??

Elvileg most kaptam először augusztusban fizu papírt,amit aláirattak..és azon az szerepel hogy bejelentettek 06.28al...ez tuti legalább van egy példányom..

De mik a lehetőségeim??ill mit mennyit kapok majd??

ez a nagy kérdés mit tehetek és mit tehetnek velem??

Csak úgy kiléptethetnek vagy ezt megtámadhatom??

Vgay nem tudom..letelt a 3hónap próbaidőm is...

azaz a héten letelik...

mondjuk nem is volt kikötve 3 hónap:-))

2013. szept. 26. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Írásban jelentsd be, hogy terhes vagy.

Nem rúghat ki, védett vagy, amint bejelented.

Azt nem teheti meg, hogy a táppénzes papírt nem továbbítja, de ha megnyugtat, akkor küldd be te az Oep-hez.

2013. szept. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem is tudtam hogy én is bejelenthetem az Oephez.

Köszönöm!

2013. szept. 26. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindig saját magam viszem be oepnek.
2013. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem hogy ez csak akkor működik, ha a munkahelyed nem kifizetőhely
2013. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Biztos hogy nem kifizetőhely...

egy olyan vendéglátói cégről van szó ahol mindenki 4órás,nincs szabadság----azaz csak papíron..szerintem ebben is tök tájékozatlanok...

:-)

2013. szept. 26. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!