Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyes igénylő kitöltésében...

A gyes igénylő kitöltésében kérnék segítséget. A 21-es ponthoz a családit be kell írni? Illetve a 25-ös pontnál igent vagy nemet kell x-elni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Már régen töltöttem ki. Mi a pontos kérdés ezeknél a pontoknál?
2013. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

21.Amennyiben a kérelmező vagy a vele közös háztartásban élő másik szülő részesül vagy részesült a 18. pontban megjelölt dátumtól (amikortól kérem a gyest)-a tájékoztatóban felsorolt ellátások valamelyikében.


A családit nem láttam beleírva- vagy csak én vagyok vak :)

Illetve akkor a gyedet sem kell beírni?


25.A rám irányuló öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött özvegyi nyugdíjban részesülő személyként,a folyósító szervhez ezúton tett,jelen nyilatkozatban vállalom a gyermekgondozási segély összege után nyugdíjjárulék fizetését.

2013. júl. 22. 15:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Már töltöttem ki évekkel ezelőtt,de az egy kicsit más volt...ráadásul ma le is vagyok fáradva,de ha már neki álltam akkor borítékba vele...
2013. júl. 22. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Nah, akár én tettem volna fel ezt a kérdést. Pont azért kutakodtam most a neten, hogy a családi pótlékot vajon fel kell-e tüntetni a 21. pontban.

Ha nem nyugdíjas vagy, akkor a 25. pontot nem kell kitölteni.

2013. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Te gyeden vagy?ha igen akkor a 21-esbe a gyedet bele kell írni?Nem vagyok nyugdíjas :) akkor az marad "nem".köszi
2013. júl. 22. 22:50
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, gyed-en vagyok még mindig, szerintem azt tuti nem kell beírni. arra a döntésre jutottam, hogy a családi pótlékot sem írom be, majd visszaküldik, ha hibás.
2013. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sem írtam be,mert úgy szól a kérdés,hogy attól a dátumtól kapsz-e valamit,de ugye azért igényeljük a gyest mert a gyed lejár....szép napot neked!!
2013. júl. 23. 08:47
 8/8 anonim ***** válasza:
25-ös: nem. A 21-es-nél ha van olyan, hogy egyéb, én oda írtam a családit. Ha nincs, akkor nincs:)
2013. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!