Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Abban szeretnék segítséget...

Abban szeretnék segítséget hogy hogyan lehetséges az hogy 3 hétre vissza kell mennem dolgozni amikor tudtommal a szülést megelőzően a 2 év alatt kell lennie 365 napnak!?

Figyelt kérdés

2011 nov.18ától 2012 aug.26ig volt munka viszonyom

majd 2013.01.14től ami most is fenn áll csak juni 25től táppénzen vagyok.

így akkor elvileg meg kellene lenni a 365 napnak, szerintetek mért kell vissza mennem ?



2013. júl. 26. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2011 nov. 18-tól 2012 dec. 31-ig még nem számít, mert az már a 3 év. Nem az okozza a különbséget.
2013. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2012 januártól agusztusig ott a 8 hónap + 2013ban 5 hónap+ meg még a táppénz időszaka. 2014.01.20ra vagyok kíírva,így akkor összesen 13 hónap van amit ledolgoztam, akkor mért nem számít?
2013. júl. 26. 19:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor pedig a két munkahely között túl nagy olt a megszakítás, így az előtte lévő nem számít.
2013. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam nem számít hogy mennyi idő volt a két munka viszony közt a megszakítás.de köszi a választ.
2013. júl. 26. 19:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy számít,pontosan nem tudom, hogy mennyi lehet de az biztos, hogy számít.
2013. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem számít hogy mennti volt a megszakítás, a szülést megelőző két év aktív munkaviszonyát kell figyelembe venni, a táppénz nem számít csak bele. Nekem is voltak egyéni "kivizsgálást" igénylő kérdéseim, én írtam levelet az oepnek, amiben a lehető legrészletesebben leírtam a problémám. Egy héten belül választ is kaptam (30 napon belül kötelesek reagálni). Ez a legtisztább, a neten engem többször is félrevezettek, ők viszont illetékesek, olyannyira hogy ők fogják elbírálni a tgyás-gyed kérelmed. Telefonon nem érdemes hívni őket, mert a diszpécserek is helytelen információt adtak, halatszott a hangjukon, hogy lövésük sincs róla mit kérdezek, szóval a hagyományos levél vált be. a cím: Országos Egészségügyi Pénztár 1387 Budapest, Pf. 27
2013. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm , de mire válaszolnak a levelemre addigra le is dolgozom a 3 hetet, ez van sajnos :)
2013. júl. 27. 12:38
 8/12 anonim ***** válasza:
A két munkahely között eltelt idő miatt kell visszamenned, jól írták a többiek.
2013. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát ha igy van akkor nincs más, bár én úgy tudtam bármennyi megszakitás lehet a két munka viszony között csak szülést megelöző 2 évben kell lennie 1 évnek , mert 2014 januárban szülök akkor visszamenöleg 2012 januárig nézik addig meg meg kell hogy legyen, na mind1 nem bonyolitom :) köszi neked is.
2013. júl. 27. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:

TGYÁS/GYED-hez NEM FOLYAMATOS 365 nap biztosítotti idő kell ( a szülést megelőző 2 évben).


Jelenleg hatályos törvény alapján ( az OEP is ezt "használja", így nem kell rá 30 napot várnod):


"40. § (1) Terhességi-gyermekágyi segélyre jogosult, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt..."


"42/A.§(1) Gyermekgondozási díjra jogosult

a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt"


Ki a biztosított?


"5/B. §13 E törvény alkalmazásában

a) biztosított:

(...)

ab) az egészségbiztosítás PÉNZBELI ELLÁTÁSAI tekintetében a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított"


/1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól/


nevezetesen:


"5. § (1) E törvény alapján biztosított

a) a munkaviszonyban (...)álló személy...

...d)az álláskeresési támogatásban részesülő személy"


De ha OEP, akkor OEP:


"Rendkívül fontos az a kedvező szabály,miszerint a terhességi‐gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie."


[link]


"Rendkívül fontos az a kedvező szabály,miszerint a gyermekgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie"


[link]

2013. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!