Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés után a támogatásokat...

Szülés után a támogatásokat ti hogyan intéztétek? Lehet postai úton vagy emailbe intézni? Mert azért a 6 hétben nem szeretnék személyesen intézkedni, biztos nagyon gyenge leszek és itt lesz a pici baba is.

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem elvitte a párom, de postán is fel tudod adni.
2013. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A férjem intézett mindent.
2013. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Intézze a párod, az meg hogy ygenge leszel egyltalán nem biztos. Sok kismamának másnap már semmi baja.
2013. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jégtánc ***** válasza:
Szintén a párom intézett mindent.
2013. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a párom intézte személyesen,de postai úton is lehet.
2013. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem a munkahelyen intézte a könyvelő (egy közepes kft-ben dolgozom)

amúgy meg a MÁK (magyar államkincstár) oldaláról ki lehet nyomtatni a doksikat, és hát ha előre kitöltöd amit tudsz (pl. a taj számát a gyereknek szülés után 1 héttel tudod majd csak!) akkor majd a párod elviszi, intézi neked.

naná, hogy nem neked kell ezt intézned! 6 hétig nem sok kedved és bátorságot lesz otthonról kimozdulni!

jó babázást, könnyű szülést, sok boldogságot! :)

2013. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit kellett a munkahelyemre vitte, amit meg ma MÁK-ba, azt oda vitte a férjem. Szépen mindent elintézett munka előtt. Én se mentem volna sehová.

Az meg hogy gyenge leszel, az lutri. A naggyal megszenvedtem, a kicsi 12 napos volt, mikor az orvosom azt mondta, h ha nem látja hogy nála szülök, nem is hiszi el. Én is úgy éreztem magam. Minden jót!

2013. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ellátások igényelhetők papíron vagy elektronikusan (anyasági kizárólag papíron). Ha papíron adod be, be lehet vinni a Kincstárhoz, a Kormányablakhoz, ha a munkahelyed tb-kifizetőhely, ott is kötelesek átvenni a Kincstári papírokat is, és 3 napon belül továbbítani a MÁK felé. Illetve ajánlott levélben postára is adhatod az iratokat.
2013. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!