Jelenleg GYES-en vagyok itthon 8 hónapos kislányommal. Most ismét állapotos lettem! Milyen juttatás (oka) t kaphatok a 2. gyermek után?

Figyelt kérdés
Előtte foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesültem /22.800.-Ft/.

2013. szept. 4. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Családi 2 gyerekre,de gyes csak egyre kivéve ha mondjuk az egyikre te veszed igénybe a másikra meg mondjuk apa.
2013. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmilyet!Csak ami 2 gyerek esetén alapból jár!
2013. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fentiek elmondták, de nem értem miért kérdés ez neked? Ha annyira mindegy, hogy mennyit kapsz, miért érdeklődsz (gondolom ha bevállaltátok a második babát úgy, hogy azt sem tudjátok mit jelent ez juttatások szintjén, akkor bőven nem szorultok rá)? Ha meg rászorultok arra a plusz 12 ezerre, akkor gondolom nem vállaltátok volna be...
2013. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak a családit. Gyes munkabér helyettesítő segély, nem gyerekenként jár.
2013. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első hülyeségeket ír a gyes nem gyerekenként jár.

A másodikra fogsz egy plusz családit kapni, de gyesből csak egy jár.

2013. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem arra vonatkozott volna, amit a kedves utolsó kifejtett. Azt értem, hogy kapom a családi pótlékot, de a 2. babára milyen ellátás járna ezen kívül? Mint jelen esetben most a GYES! Ezek szerint GYES-t nem kapok a 2. baba után! Egyéb?
2013. szept. 5. 09:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre két gyes nem jár. A nagy 3 éves koráig jár a gyes ha ő betölti akkor még a másodikra megigényelheted addig amig ő is 3 éves lesz, de amig a nagy után jár gyes addig a kicsire nem jár.

Egyszeri anyasági és 2 családi jár, semmi más.

2013. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Családi 2 gyerekre 26.600 Ft. Gyes 25 ezer, mivel abból csak 1 jár, akkor is, ha 5 gyereked van. Ahogy írták, mikor a nagy betölti a 3-at, meg tudod a kicsire igényelni a gyest.

Illetve, egyszeri anyasági. Nincs más. Ha szociálisan rászorulsz, kérhetsz gyermekvédelmi támogatást, bár nem sok.

2013. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ő lesz a 3. baba. 3 gyermek után milyen kedvezmények vannak? ... csak azért kérdezem, hogy tudjam mi jár/na!
2013. szept. 8. 07:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy gyes, egyszer 25.650 Ft. Családi pótlék kb. 48 ezer 3 gyerek után. Ingyenes tankönyv, óvodában, iskolában az étkezés féláron van, vonaton 90% kedvezménnyel utazhatsz, ha veled van a 3 gyerek is.

A kisebbik gyerek 3 éves kora után elmehetsz gyetre, ami szintén 25.650 Ft és a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár vagy a legnagyobb gyerek 18 éves koráig.

Ha párod dolgozik, teljes adómentességet fog élvezni.

2013. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!