Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki legyen kedves megmondan...

Valaki legyen kedves megmondani, hogyan járnék jobban anyagilag?

Figyelt kérdés

2011. 06.04-én született, tegnapelőtt járt le a gyedem.

Ismét várandós vagyok és 2014. január 06-ra vagyok kiírva.

Jelenleg szabadságon vagyok, mert nem akartam gyesre menni, és inkább kivettem a szabadságaimat.

Visszamenni nem tudok dolgozni, mert 4 műszakban dolgoztam, de a cég már nem is közvetít embereket oda, ahol dolgoztam, a városban lévő kirendeltsége is megszűnt, csak a budapesti központ van meg.


A kérdésem arra irányul, hogy mi legyen szabadság után? mi lesz, akkor ha az orvos nem ír ki táppénzre, és ők nem tudnak nekem munkát adni?


A baba megszületése után mire leszek jogosult? Mi illet meg akkor ha januárban szülök, és mi akkor ha decemberben?

A kislányommal 2 évig voltam jogosult gyedre.


Köszönöm



2013. jún. 6. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ha kismama vagy, akkor a szabadásgod letelet után igenis menj vissza dolgozni és hivatalosan közöld, hogy újból kismama vagy.

ha ezt megteszed, az MT (munka törvénykönyve) szerint a munkáltatód KÖTELES olyan beosztásban foglalkoztatni, ami nem tartalmaz éjszakai műszakot és egészségre veszélyes munkakörülményeket.

Ha a településeden (bár nem írtad hol) megszűnt a cég kirendeltsége, az sem baj. Kismamaként és kisgyermekesként megintcsak annyi szerencséd van, hogy napi 2 órát nem haladhatja meg az utazásod- tehát olyan helyre kell elrakniuk téged, ha a korábbi munaköröd megszűnbt vagy már nem felel meg- ami ezeknek a kritériumoknak megfelel.

Ha nincs ilyen, te akkor is légy nyugodt, állásidőre járó pénzt kell fizetniük és ha nincs ilyen munkakör, akkor szépen otthon csücsülsz, telnek a napjaid, van bérjövedelmed stb. és ők pedig fizetnek, majdnem olyan jól, mintha dolgoznál.

Szóval te csak hivatkozz az MT-re a többit oldják meg ők.

Fel nem szabad mondani, kényszertáppénzre nem szabad menni és ne hagyd magad!

A terhességed viszont ebben a helyzetben célszerű írásban bejelenteni és vetesd át, különben nem jár a munkajogi védettség és még el találnak küldeni.

Keress rá a neten a JOGPONT hálózat irodáira- ingyenesen vagy nagyon minimális díjért adnak szakszerű munkajogi tanácsot ilyen helyzetben is, főleg, ha fel akarnak mondani.

Szép napot:

2013. jún. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Küldtem egy emailt nekik, hogy ismét babát várok, és csatoltam az orvostól kapott leletet.

Kértem visszaigazolást, ami meg is érkezett arról, hogy elolvasták.

Az jutott eszembe, hogy ha tértivevényesen küldöm és átveszik, akkor sem tudom bizonyítani, hogy mit tartalmazott a levél. Ezért küldtem emailt.


Zalaegerszegen dolgoztam a flexben, ahol megszűnt az a csarnok amiben dolgoztam. Azt mondták, ha lejár a gyed és vissza akarok menni dolgozni, akkor csak úgy tudom megtenni, ha egy másik munkaerő közvetítőn keresztül próbálok visszamenni a flexbe. Mert ők már nem közvetítenek a flexbe embert.

Szóval ilyen esetben, akkor állásidőt kell fizetniük?


Még annyi, hogy a cég nevet változtatott a régi név alatt április 10én megszűnt a munkaviszony és a másik név alatt április 11-el folytatódott.

2013. jún. 6. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!