Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagyszülői gyes! Így igényelhe...

Nagyszülői gyes! Így igényelhetjük?

Figyelt kérdés
Mikor a gyermekem elmúlik 2 éves kiveszem a szabadságaimat,majd elmegyek táppénzre a második terhességemmel. Eközben a nagyszülő igényelheti a gyest?

2013. jún. 6. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen ha a nagymama már nyugdíjas, és a kicsi nem járhat bölcsibe mellette.
2013. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagypapa :)

Az nem baj,gondolom.


Tehát nem baj,ha én táppénzen leszek?

Köszi! :)

2013. jún. 6. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor működik, ha te is megfelelsz a gyes feltételeinek.

Tehát, papíron heti 30 órában kell visszamenned dolgozni, amivel kevesebb táppénzt fogsz kapni. Sajnos, nem éri meg így.

Én is így akartam csinálni, tegnap derítette ki ezt a férjem, csalódott is vagyok. :(

2013. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyszülő megy gyesre, te mint a gyerek anyja, bármennyi óraszámban visszamehetsz dolgozni, a nagyszülő nem dolgozhat semmit, a gyerek 3 éves koráig, illetve a gyerek nem mehet bölcsibe, ha nagyszülő van gyesen. Tehát nyugodtan igényelheti a nagyszülő, ha te táppénzen vagy, mert saját jogodon vagy táppénzen, nem a gyerek jogán.

Én is most a szabim töltöm és a nagyszülő igényelte a gyest, mert én teljes munkaidőbe megyek vissza dolgozni.

Nem tudom az előző válaszolónak miért mondták, hogy ha nagyszülő igényeli a gyest, akkor a gyerek szülője heti 30 órában dolgozhat. Akkor dolgozhatsz heti 30 órában, ha nem nagyszülő, hanem a gyerek saját szülője igényli a gyest.

Ráadásul ha nagyszülő igényli a gyest, akkor 28.500 Ft, mert nem vonnak neki nyugdíjjárulékot. Tudom, én múlt hónapban igényeltem, nem is kérdezték, hogy miért nagyszülő igényli vagy hogy én hány órába megyek dolgozni. Lényeg, hogy a nagyszülő öregségi nyugdíjon legyen és ne dolgozzon nyugdíj mellett semmit!

2013. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor bocsánat a téves infóért!

Szerintem holnap felhívjuk a MÁK-ot, hogy most ezzel mi a helyzet. Jaaaaj, ez a sok variálás...

2013. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az óraszámokat értem! De én nem dolgozni mennék,hanem kivenném a szabikat,aztán táppénz!!! Ebben az esetben is? :)
2013. jún. 6. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy én pont ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, csak nálunk januárban érkezne a kistesó. (Remélem, nem lesz gond és jönni is fog.)

Holnap felhívja a férjem a Mák-ot, ha megvan, hogy ők mit mondanak, megírom. :)

Ha lehetne, mi is igénybe vennénk a nagyszülői gyest.

2013. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi múlt hónapban voltunk bent a MÁK-nál, ezt megérdeklődni. Mondtam a hölgynek, hogy a kislányom nemsokára tölti a 2. évét, én pedig várom a 3. babát, és úgy gondoltuk, hogy a nyugdíjas nagymama lesz gyesen a kicsivel, én pedig a születésnapjának másnapjától táppénzen. Azt mondta semmi akadálya. Május elején adtuk be az igénylést, ma meg is jött postán az első havi gyes, és a táppénzem is a számlámon van már.

Ahogy már íták előttem, a nagyszülő a gyerek jogán van gyesen, Te pedig a saját jogodon táppénzen. Ezt szülésig lehet így csinálni, utána Te tgyás-t igényelsz, a nagyszülő pedig lemondja a gyest.

2013. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jajj de jó,köszönöm!!! :)
2013. jún. 6. 21:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly csináltam ezt a cirkuszt végig :)

Bár nekünk nem jött a kistesó, én vissza mentem dolgozni és akkor igényeltük és megkapta a nagymama. Aztán év végén terhes lettem és táppénzre mentem, ők ugye elvileg tudják, hogy miért vagyok TP-n, mert külön kód van a terhesekre, de ettől függetlenül kapta a mama a gyest továbbra is!

Úgyis szabira mész először, az elvileg 2 hónap kb akkor igényeljétek meg! Hogy utána táppénzre mész semmi közük hozzá!

2013. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!