Edina1978 kérdése:

Kaphatok-e GYEDET?

Figyelt kérdés
Ha szeptembertől-decemberig volt munkahegyem utána munkanélkülin voltam majd áprilistól újra dolgozok. Mikorra tervezzük a babát, hogy azért ne haljunk éhen se. Ja szeptember előtt 4 órásba voltam bejelentve.
2013. júl. 25. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 évben kell 365 biztosított napnak lenne. A munkanélküli előtt munkahelyed jövedelmét nem fogják neked beleszámítani a leendő gyed összegébe.

Egy példa: ha 2014. május 10-én szülnél, akkor 2012.máj.10-2014.máj.10. között kell meglennie a 365 biztosított napnak.

A tgyás és gyed a bruttó átlagbér 70%-a. Szüléskor is munkahellyel kell rendelkezni, hogy tudj tgyást és gyedet igényelni.

2013. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta. Annyival egészíteném ki, hogy teljesen mindegy, hogy hány órában voltál bejelentve, az a GYED jogosultságot nem befolyásolja. A GYED össszegét viszont igen, hiszen csak a bejelentett jövedelem alapján számolnak.
2013. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!