Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem dolgozom és babát szeretné...

Nem dolgozom és babát szeretnénk, mit kapok?

Figyelt kérdés
Már van egy kisfiam és most újra babát szeretnénk de nincs munkaviszonyom. Milyen pénzekre számíthatok? És amúgy mennyi munkaviszonynak kellene lenni?
2013. júl. 7. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
GYES es csaladi. Felelősségteljes gyermekvállalás???
2013. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha jól tudom akkor GYES-re+ családi pótlékra számíthatsz. 365 nap biztosított idő kell a GYED-hez.

Gyes plusz ha neked jön a családi: 25600+ 13300(két gyereknél)

2013. júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Gyes+ családi 37850 forint.Kb. semmire nem elég,inkább dolgoznék egy évet előtte.
2013. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Jajj már ezzel a felelősségteljes irigy hozzáállással. Had tudja már a kérdező hogy vállal-e gyereket. Böki a csőröd hogy úgy is vállal gyereket hogy nincs munkaviszonya? Képzeld! Én pusztán 7 hónapnyi munkaviszony után vállaltam babát, ráadásul még GYED-et is kaptam, mert beszámították a fősulit. Ja! És a férjem fizetéséből kijövünk, és az én GYED-em, GYES-em megy félre, vagy éppen ha valami nagyobb dolog kell, arra félrerakjuk. Mindenünk megvan ami szükséges, és nem volt számottevő munkaviszonyom. Attól még mert valaki csak GYES-t kap, nem kell feltétlen éhenhalni, ha az apukának jobb munkahelye van.

Amíg nem azért sír mert "jajj ha csak GYES-t kap akkor éhen fognak halni, de akkor is akarok gyereket", miért kell már egyből ugrani rá? Hihetetlen emberek vannak.

2013. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha annyira jól élnének, hogy mindegy lenne, akkor nem tette volna fel ezt a kérdést. De nekem mindegy, az ő dolga...
2013. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Persze kedves 4-es, de ha a párod lelépett volna te az utcán éheznél a gyermeked meg intézetben lenne. És még bármikor megteheti. :)
2013. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Az én befizetett adómból segélyt!Elöbb dolgozz aztán szaporodj!Én is így tettem 15 év munka után szültem nem mások nyakára segélyre!
2013. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Hja, 4, ma mar nem divat gondolkodva, felelossegteljesnek gyereket vállalni. Inkább szüljünk a segélyre, meg az apuka minimálbéres - vagy akármilyen munkájára. Hat köszönöm, nem. Komolyan támogatnám, hogy a GYES is valami minimum munkaviszonyhoz legyen kötve, ne járjon alanyi jogon.
2013. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Leléphetett volna a párom, de nem tette. Ez a mindenki magából indul ki esete. Mellőletek lehet hogy lelép, de mellőlem nem, mert felelősségteljesen olyan embernek szültem, akivel kölcsönösen imádjuk egymást. Ja! És ha lelép, el lehet menni dolgozni, a gyerkőcnek meg marad a bölcsi. Nyilván nem ideális, de nem megoldhatatlan. Keserű, gonosz, boldog talán emberek vagytok, akik nyilván 30 fölött szültek, mert addig kellett várni hogy meglegyen a körülmények fele. Az én férjem nem minimálbéres és nem vacak a munkája. Nem keres sokszázezret, de megélünk szépen, szerényen, és bizony a gyes mellett sem kellett elszaladnom dolgozni. És amikor elkezdtünk próbálkozni a babával majdnem biztosan voltunk benne hogy csak GYES lesz, de akkor is vállaltuk volna, mert bizony nem éheztünk volna. Aztán lehet irigykedve felháborodottan lepontozni. Mi pl nem vállalunk másodikat, mert nekünk anyagilag "felelősségteljesen" kettő már nem férne bele, mert akkor már biztosan nem tudunk lakást venni pl. felnőtt korukra, míg ha csak egy marad, nagy valószínűség szerint havi pár tízezer forint félretételével megoldható lesz, ha továbbra is kegyes lesz hozzánk a sors, és nem veszíti el egyikünk sem a munkahelyét. Ha pedig igen, akkor szerényen, de továbbra is boldogan megélünk, maximum nem úgy indítjuk el a gyereket az életben ahogy most tervezzük. 100%-ig felelősségteljes vagyok, és GYES mellett is elvállaltam volna az elsőt. Fogalmatok nincs mennyi a bevételük összesen, akkor mit ítélkeztek. Irigykedésben, puffogásban és lepontozásban gazdag szép napot mindenkinek!
2013. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Én aztán nem vagyok irigy. 20 évesen szültem, de addigra minden feltétel adott volt, 2 év munkaviszony, sok félretett pénz, biztos munkahely, kiemelkedő fizetéssel, így elég gyeddel ahhoz, hogy akár egyedül is fenntartsam magunkat. Az, hogy a párod lelép-e, nem a te döntésed, és hidd el, nem lehetsz benne biztos, hogy nem teszi meg. :) De te tudod, csak ne buzdíts másokat arra, hogy a semmire szüljenek, mert a GYES az semmi, és a stabilnak hitt párkapcsolat is tönkremegy egy nap alatt. :)
2013. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!