Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2013 ápr.2. -től van bejelente...

2013 ápr.2. -től van bejelentett munkám, határozott időre,2015 ápr.30. -ig. Viszont én jövőre szeretnék babát, ez elött nem volt munkám. Ha egy évig folyamatosan dolgozom kapok majd tgyást és gyedet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyedet akkor csak 1 évig kapsz.
2013. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen de akkor a gyed a kicsi 1.5. éves koráig jár csak nem 2. éves koráig.
2013. ápr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen kapsz, de a gyereknek 2014 áprilisában kell születnie, hiszen, úgy lesz meg az 1 év. De ha a gyerek 2 éves koráig szeretnél otthon lenni, akkor 565 biztosított napnak kell lennie. Vagyis legalább 19 hónapot dolgozz. Tehát én azt mondom, persze, ha lehet, hogy 2014 decemberre tervezd a szülést, hisz a munkaszerződésed még érvényben lesz és így otthon tudsz lenni a gyerek 2 éves koráig. Mivel a szerződésed 2015. ápr.30-ig szól, ha írásban bejelented, hogy terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki. Viszont hiába leszel gyeden 2015.ápr.30-án, ha lejár a szerződésed, akkor nem kötelesek meghosszabítani és passzív gyedet fogsz kapni.
2013. ápr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi májusra időzítenénk a babát, mivel nem megterhelő a munka, terveim szerint áprilist még végigdolgoznám... utána nem tudom mi jön... tgyás?
2013. ápr. 4. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, előbb a tgyás van, majd a gyed. A tgyás 168 napig jár, majd a gyed a gyerek másfél éves koráig, mivel csak 365 biztosított napod lenne.
2013. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!