Hogy működik a t- gyás?

Figyelt kérdés
Jelenleg tàppénzen vagyok 2 év 3 hònap folyamatos munkaviszonyom van! 37 hetes terhes vagyok és tàppènzt kapok de azt mondtàk ha szülni megyek onnantòl nem jàr! Jogosult vagyok rà és ha igen hol kell igényelni és mikor?
2013. jún. 28. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Tgyásra akár már most is elmehetsz, mivel a szülést megelőző 28 nappal lehet igénybe venni. Ebben az esetben a nőgyógyásztól kérsz táppénzes papírt a tgyás igényléséhez. Ha a munkáltatód TB kifizetőhely, akkor ott leadod a táppénzes papírt a tgyáshoz, kitöltöd a tgyás formanyomtatványt, majd a munkáltató intézi a többit.

Ha a munkáltató nem TB kifizetőhely, akkor az OEP honlapjáról is le tudod tölteni a tgyás igénylőpapírt és foglalkoztatói igazolást kitölteted a munkáltatóval, majd beviszed az OEP-hez.

Innen tudod letölteni, a 3. és 4. nyomtatvány:

[link]

2013. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanez a folyamat, ha szülés napjától mész tgyásra, csak akkor már nem kell az orvostól táppénzes papírt kérni a tgyáshoz!
2013. jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!