Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így működik a munkába állás?

Így működik a munkába állás?

Figyelt kérdés
A gyerek 2éves kora előtt vissza kell menni dolgozni,mert ha nem akkor megszűnik a munkaviszonyod Gyes-re kerülsz és amikor 3éves akkor új szerződéssel vesznek föl a régi munkahelyedre,ha szerencséd van.Remélem érthetően írtam.Egy ismerősöm meséli,hogy a menyével ezt csinálják.

2013. jan. 1. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Hülyeség.
2013. jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

nem hiszem, elvileg fizetett szabadságon vagyok. Ha megszűnne a munkaviszony, arról már papírt kellett volna kapni, nem?

Ha meg a gyerek 2 éves kora előtt visszamennék, a védettség megszűnne és bébiszitterre menne el a fizetésem, mert nincs itt bölcsihely.

2013. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem,ez hivatalosan nem így működik. A TGYÁS és a GYED alatt ki sem rúghat a munkáltató,és ha a GYED lejárta után nem megy vissza az anyuka,akkor gyesre kerül,de mivel azt az államkincstár fizeti,így fizetés nélküli szabadságként könyvelik el a munkahelyen. A GYES mellett 4 vagy 6 órában lehet csak dolgozni,szóval mellette már vissza is lehet menni,de ha nem,akkor a gyes lejárta után a munkáltató köteles visszavenni abba a pozícióba,amiben voltál,és azon a fizetésen,amit ugyanazon munkakörben dolgozók jelenleg kapnak. Legalábbis a munka törvénykönyve szerint. A munkába állás előtt azonban köteles kiadni a bent maradt szabadságokat,vagy kifizetni. Felmondás esetén(ha a munkáltatónak nyomós indoka van nem visszavenni az anyukát,vagy eleve anyuka nem akar visszamenni,akkor kifizetik a szabadságokat és lepapírozzák) Egyébként mielőtt visszamenne az anyuka dolgozni,köteles 30 nappal előtte írásban jelezni ezt a szándékát és a munkáltatónak a gyermek 3 éves koráig kötelessége visszavennie! Egyébként ugyanezeket,amiket leírtam,az alábbi honlapon bárki elolvashatja. Remélem érthetően fogalmaztam,lehet,kicsit kesze kusza,de írás közben jutott eszembe a többi dolog is,így nem sorrendben írtam,de lényeg a lényeg,hogy a gyermek 3 éves koráig nem mondhat fel a munkáltató,illetve köteles is visszavenni az anyukát,a TGYÁS lejárta után a GYED és a GYES ideje alatt pedig fizetés nélküli szabadságon van az anyuka(TGYÁS pedig a szülési szabadság,ez 24 hét)


[link]

2013. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
rosszul tudja a 3-aska okoska. Nem köteles visszavenni a munkáltatód, ha elmúlt a kölyköd 3 éves.
2013. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ne haragudj hol van ez leirva?

Én ugy tudom még ha ki is akarnak rúgni a gyerek 3 éves kora után 30 napig még nem teheti. Csak az után...

2013. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!