Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabadság kivétele. Hogy működik?

Szabadság kivétele. Hogy működik?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy összejött a baba. Mivel fizikailag és lelkileg is megterhelő munkát végzek, nem fogok sokáig dolgozni már, max 1-2 hónapig. Milyen lehetőségeim vannak? Táppénzen gondolom nem lehetek a maradék 5-7 hónapban. A szabadságaimmal hogy rendelkezem? Gondolom az egész éveset nem vehetem ki, hanem időarányosan. De mennyit? A negyedéveset, amikortól már ténylegesen nem fogok dolgozni vagy ami a szülés időpontjáig jár?
2012. dec. 25. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz táppénzen végig, ha az orvos szerint is megterhelő a munka.
2012. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az orvos milyen munkákat szokott megterhelőnek ítélni? Én vendéglátásban dolgozom, naponta többször töltök árut, többségében 10-20 kg súlyt emelve. Ez sokszor még baba nélkül is fárasztó és megerőltető volt. A baba miatt félnék ekkorákat emelni.
2012. dec. 25. 09:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyit lehetsz táppénzen amennyit eddig dolgoztál. A szabadságod egy részével hivatalodan a munkáltató rendelkezik, de ha jófejek akkor kiadják az egész évit. Nekem kiadták.
2012. dec. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, en novemberben szultem, aktoberben meg dolgoztam - szinten vendeglatasban. Konnyitett munkat adtak, nem kellett emelnem, leulhettem, pihenhettem, ha elfaradtam.
2012. dec. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, elvileg törvény szerint a munkáltatód köteles áthelyezni olyan munkakörbe ami terhesen is ellátható, és ugyanolyan fizetést kapsz érte. Ha ezt nem tudja teljesíteni, akkor elküldhet haza pihenni, de kapod rendesen a fizudat. Hát a gyakorlatban én ilyennel még nem találkoztam. Bár nekem táppénzre nem kellett menni, mert emelgettek helyettem a kollégáim és pihenhettem amikor akartam. Aztán meg kivettem a szabimat és már itt is volt a szülés. De végig ugyanabban a munkakörben dolgoztam. A munkatársaimon múlott, hogy megkönnyítették nekem a munkát.
2012. dec. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!