Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi fér bele...

Szerintetek mennyi fér bele még, hogy adott hétnek megfelelő-e a baba nagysága? Ebből észre lehet venni, ha valami nem működik rendesen? Nektek mindig pontosan akkora volt a babátok, amelyik hétnél jártatok éppen?

Figyelt kérdés

A múlt héten voltam uh-on és pontosan egy héttel ítélték kisebbnek a babámat a valós koránál. 27 hetes vagyok.

Tudom, hogy hülyeség, de eddig mindig megfelelt az adott hétnek, most miért állt meg kicsit? Persze, nem akarok 10 kilós gyereket, de azt nem mondják, hogy ne aggódjon kismama, mert x eltérés még bőven belefér!


2013. jún. 27. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs ok aggodalomra, ezt csak az UH gép számolja, de ez a számítás sem 100%-os! Nekem 4 nappal fiatalabb a kislányom elvileg, de a dokim azt mondta, hogy a szülés időpontját akkor is az utolsó menzesz alapján kell számolni. Az UH gép csak hozzávetőlegesen mutatja az értékeket a babád méretei alapján. Lehet a te babád később nő meg, mindenki más ütemben fejlődik. Semmi gond nincs :)
2013. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jún. 27. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 12. heti uh-n pont megfelelt, de a 20. kisebb volt. De az adott + - intervallumba még belefért. 2 hét után megnézte a doki és azt mondta, hogy nem kell aggódni.

Egyébként nem is csoda, mert nem kívánom az ételt, még mindég hányok és émelygek.

23 hkm

2013. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig belefér az eltérés, mert a súly egy becsült érték, amit a fejátmérő és a combhossz alapján kalkulálnak. Nekem volt olyan, hogy a 3 érték (fej, comb, súly) alapján háromféle korú volt a magzatom. Ez nagyban függ genetikai adottságoktól (pl. valakinek a törzse hosszabb, valakinek a lába), illetve attól, mennyire gyakorlott mérő a szonográfus/orvos.

39+5-re 3640 grammos fiam született.

2013. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mégiscsak van egy olyan +- intervallum ami alapján eldöntik, hogy minden okés-e. De ez micsoda? Két hét? Három? Ezt miért nem mondják el? OKé, hogy a google abarátom, de sok a nem megalapozott válsz ezekre a kérdésekre. :-)
2013. jún. 27. 11:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a feje 2 héttel volt mindig nagyobb, a lába meg 1 héttel rövidebb. Normál gyerek lett, nagy a feje alkatilag, de baja nincs :)
2013. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi lenne velünk humor nélkül??? :-}
2013. jún. 27. 11:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetet mondott a nőgyógyászom. Ha annál kisebb, akkor van szükség alaposabb vizsgálatra. Nekem eddig teljesen változó volt, az elején 1 hét késés, aztán behozta, aztán 3 nap késés, és ezt egy ideje tartja...
2013. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyan nagyobbnak mérték, de nekem a szülés vérható időpontját is meg akarták változtatni, de aláírtam gy papírt,h nem engedem!


Nálunk 4 héttel nagyobbnak mérték,és úgy gondolták,h egy hónappal hamarabb fogant!


Dec 7-re voltam kiírva (eredetileg) és a 26. héttől folyamatosan 4 héttel nagyobbnak mérték.Nov 11-re akartak módosítani!De én napra tudtam mikor fogant!Meghát belegondolhattak volna, mert akkor a 12 hetes vizsgálaton is más lett volna..


Na mindegy, a dokim kiállt mellettem, ez volt a szerencsém, végül dec 4-én született meg a lányom 61centivel és 3950 grammal!3.5 éves és most is 5 évesnek nézik mert nagyon magas!De ez genetika...


A kicsinél már bízott bennem a dokim és nem kért konzíliumot, ott is 4 hét volt az eltérés,Ő is ugyanannyi napra született, 58cm volt és 4100 gramm!


Ő is sokkal nagyobb mint az átlag...bár neki inkább a súlya kiugró, magas is de dagibb azért!

2013. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Simán lehetnek eltérések a valós és a becsült uh-s adatokban. A gép a mért adatokból kombinálja az értékeket, de ahogy már írták, vannak alap genetikai adottságok, amelyek már ekkor kiütközhetnek. Simán lehet, hogy a te babád kisebb méretű lesz, vagy ezen héten egyszerűen belassult a növekedése, vagy ahogy írtam is: téves a becslés.

Ez utóbbira tudnék több példát is felhozni, mint ahogy sógornőmet is, akinek nem indult be a szülés, az indítás előtti napon a mért adatok alapján egy 3 kg-nál alig nehezebb babát saccoltak. Másnap hiába próbálták megindítani a szülést, az nem indult be és császár lett a vége: egy szép, 4,5 kg-s, hatvanpár centis baba került elő.

Míg egy másik ismerősnél idejekorán indult be a szülés, a magzatot akkortájt 2 kg-ra becsülték, mikor megszületett, alig volt több, mint 1,5 kg.

Saját példánkat felhozva, nekünk mindig 2 héttel több a becsült súlya, mint ahogy járnánk, a combcsont átlag 1 héttel több, míg az összes egyéb érték többé-kevésbé reális. Néhány nap, olykor egy hét eltérés is volt. De nem szükséges aggódnod, ha tényleg pontosak is az adatok, a babák nem egyenletes ütemben nőnek, pláne nem a "nagykönyv" szerint. Vagy belehúz majd később, vagy nem. Én két héttel előbb születtem a kiírt időpontnál, 2100 grammal és 42 centivel, tökéletesen egészségesen. Anyukám alig magasabb 1,50 m-nél, szóval nála csoda is lett volna, ha nagyobb leszek. :)


32 hkm

2013. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!