Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2. gyermeknél mit fogok kapni?

2. gyermeknél mit fogok kapni?

Figyelt kérdés
Június 6-án járt le a GYED-em, most GYES-en vagyok itthon kisfiammal. Kiderült hogy érkezik a kistesó. Ugyanúgy fogok kapni GYED-et is mint első gyermekemnél? Tanultam és dolgoztam egy jó cégnél,ami sajnos megszűnt,aztán nem találtam "rendes" állást és így helyben dolgoztam szülés előtt közcélú munkaviszonyban irodán. Mire számíthatok?

2013. jún. 26. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
ha most,és a szülés napján nem lesz élő munkaviszonyod akkor csak gyest fogsz kapni
2013. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most van munkahelyed?

Ha nincs, akkor csak gyes fog járni. Ahhoz, hogy tgyást és gyedet tudj igényelni élő munkaviszonynak kell lennie, vagyis munkahely által kell biztosítva lenni vagy álláskeresési segélyről kell elmenni szülni. Esetleg menj be munkaügyi központba kérdezd meg jogosult vagy-e álláskeresési segélyre. Ha igen és megvan ugyanúgy a 365 biztosított napod, akkor jogosult lehetsz tgyásra és gyedre, de mivel az álláskeresési csak max. 3 hónap, úgy kell kalkulálnod, hogy mikor szülsz, akkor is még álláskeresésin legyél. De mindenképp menj be munkaügyibe és OEP-hez és kérdezd meg, hogy a te esetedben ez járható lehet-e?

2013. jún. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!