Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 21 éves nő vagyok 4 hónapja...

Bikfic999 kérdése:

21 éves nő vagyok 4 hónapja dolgozom, a párommal élek már 3 éve 1 hetes terhes vagyok, a barátomnak már megvan a két év munkaviszonya. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Úgy tervezzűk, hogy első évben ő menne el gyesre, második évbe meg már nekem is meglenne a két év munkaviszonyom akkor meg ő visszamenne dolgozni.nem tudom milenne a legjobb megoldás, tgyás gyed segítséget tanácsot szeretnék kérni mi lenne a legjobb megoldás anyagilag, a babát mindenképpen megszeretnénk tartani,apa is mehet-e gyesre tgyás stb minden megoldás érdekelne. egy kétségbe esett kismama

2013. jún. 14. 02:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Igen, a tgyás összegének megállapítására 180 napi bruttó átlagkeresetet néznek. De ez az ÖSSZEGÉNEK a megállapításánál. Ahhoz, hogy tudj tgyást igényelni, 365 biztosított nap kell szülést megelőzően 2 éven belül.

Ki jogosultterhességi‐gyermekágyisegélyre?

A terhességi‐gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző  két éven belül 365 napon át

biztosított volt, és

 a biztosításfennállása alatt, vagy

 a biztosításmegszűnését követő 42 napon belülszül, vagy

 a biztosításmegszűnését követően 42 napon túl balesetitáppénzfolyósításának ideje alatt(vagy a

folyósításmegszűnését követő 28 napon belül)szül.


[link]

2013. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!