Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 21 éves nő vagyok 4 hónapja...

Bikfic999 kérdése:

21 éves nő vagyok 4 hónapja dolgozom, a párommal élek már 3 éve 1 hetes terhes vagyok, a barátomnak már megvan a két év munkaviszonya. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Úgy tervezzűk, hogy első évben ő menne el gyesre, második évbe meg már nekem is meglenne a két év munkaviszonyom akkor meg ő visszamenne dolgozni.nem tudom milenne a legjobb megoldás, tgyás gyed segítséget tanácsot szeretnék kérni mi lenne a legjobb megoldás anyagilag, a babát mindenképpen megszeretnénk tartani,apa is mehet-e gyesre tgyás stb minden megoldás érdekelne. egy kétségbe esett kismama

2013. jún. 14. 02:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%

10-es nem kell fényezni magad, mennyiből élsz, csupán dicsekvésnek írtad. Ha 450 ezerből meg kell húzni magatokat minimális hitel mellett, akkor valamit nagyon rosszul csináltok.

Van aki le tud mondani a luxusdolgokról, odafigyel a rezsire, nincs 25 ezres villanyszámla és társai és két gyerek mellett így is megélünk havi 250 ezerből, nem nélkülözünk, csak épp nem veszünk 10 ezres ruhákat magunknak.

Jó hogy nem csak azok vállalhatnak gyereket, akik havi félmilliót keresnek. Aki nem tud visszavenni a saját luxusából, az nem vállaljon inkább gyereket, mert csak a gyerek sínyli meg.

2013. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
Júliustól ez is változik,éppen azért, mert egyre többen szülnek egyetem,főiskola után, hogy nincs 365 napjuk,esetükben kedvezőbb lesz az új rendszer.
2013. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
egyáltalán nem erről van szó, és baromira nem fényezni akartam magunkat, csupán rámutatni arra, hogy mivel bármi közbejöhet, még ennyi fizetéssel is tervezni kell a jövőt. pl. mint írtam, tp-en vagyok, ami a fizum 60%-a, kiderült, hogy mindkét autón gumit kell cserélni, a megtakarításokhoz nem akarunk nyúlni, tehát a havi megmaradt pénzből élünk, ami nem mindig jön ám ki olyan nagyon sokra, és ez mellé még ott vannak a babával, orvossal kapcsolatos kiadások. nem lehet előre sok mindent eltervezni, ezért tartom felelőtlenségnek 4 hónapos munkaviszonyra gyereket vállalni.
2013. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
22%

Nincs kettő autónk, hanem csak egy, nem járunk magánrendelésre, mind a két gyerekem megszületett, hogy nem kellett magánorvosra összesen 300 ezret költeni!

Erről, beszéltem, luxusról ha valaki nem tud lemondani, ne szüljön.

Miért ne szülhetne a Kérdező. Lehet, hogy a párja is megkeresi a 250 ezert, lehet a Kérdező is, csak ugye az a baj, hogy nincs meg a biztosítási ideje a tgyáshoz és gyedhez. 4 hónapja dolgozik, tehát a próbaideje is lejárt valószínűleg, nem is rúghatják ki terhesen.

Mivel a párja is dolgozik, valószínűleg nem halnának éhen, ha a Kérdező gyesre menne. Felnő a gyerek autó nélkül is vagy max. 1 autóval, lakásban is családi ház helyett, bár tény, hogy utóbbinak több előnye van, magánóvoda és magániskola nélkül is felnő és a 3000 Ft-os cipő se fog kárt tenni benne. Szerintem aki jót akar a gyerekének, az meg is tesz érte mindent, mindegy, hogy havi 100 ezret, vagy 250 ezret keres, mert aki akar, az lemond dolgokról. Pl. nem kell hetente fodrászhoz és szoliba járni, nem kell mindig rendelni az ebédet, lehet főzni is, ugyanannyi pénzből több adagot!

2013. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%
van, amikor úgy tűnik, valaki a luxust választja, közben meg nem volt rá más lehetősége, szóval azért a kettő között is van állapot.
2013. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
nekem sem volt meg az 1éves munkaviszonyom mikor kiderült hogy baba lesz, de mivel olyan munkakörbe dolgoztam ezert táppénzre kellet jönnöm, nekem a táppénz alatt lett meg az 1évem, és így maradhatok itthon majd én a picivel!
2013. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem volt más lehetősége? Nincs ezzel gond, csak nem kell leszólni a másikat, Úristen nem keres havi félmilliót, hogy mer gyereket szülni, nem tudja majd eltartani félmilliónál kevesebb pénzből!

Egyébként Kérdező, simán jogosult lehetsz tgyásra és gyedre, hiszen , már 4 hónapja dolgozol. Tegyük fel, még a terhessé elején jársz, kb. 5 hetes lehetsz. Tehát pont meglehet a 365 napod, de ha mégse lesz meg, pár nap miatt lecsúszol, akkor kérhetsz méltányossági alapon megítélt gyedet, aminek feltétele, hogy fennálló munkaviszonyod legyen. Tehát, ha már biztos a terhesség és megtartod a babát, akkor írásban jelentsd be a munkáltatódnak, hogy terhes vagy, így nem rúghat ki, ha határozatlan a munkaszerződésed. Csak információképpen, a táppénzen töltött napok is beleszámítanak a biztosítási időbe!

Ha méltányossági gyedet kapnál esetleg azt a minimálbérből számolják, de így is több lesz, mint a gyes.

2013. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
koszonjuk szepen!en penzugyi asszisztens vagyok netto 92ezer ftert, parom apolokent dolgozik 110a nettoja hatarozatlan idovel van felveve remeljuk nem lesz gond. diakhitelem van sajat lakasunk nincs rajta kolcson egy autonk van amitol ha kell nyugodt szivvel megtudunk valni,lehet busszal is jarni dolgozni ugy erzem itt nem lesz gond szulok is tudnanak segiteni veszhelyzetbe.mindenkinek koszonom tgyas ha jol ertelmezem nekem is jarni fog meglesz addig a 180 nap munkaviszonyom ha annyi kell. minek varjunk 30-40eves korunkig ugyis tul rovid az elet.minden jot
2013. jún. 15. 14:21
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem leszel jogosult tgyásra, mert ahhoz 365 nap kell, és nem 180 nap. (bizonyos esetekben számít abból is idő, hogyha nappalin tanultál.) De a 365 napnak a szülés időpontjában kell meglenni. Tehát hiába éred el később a 365 nspot, már nem leszel jogosult tgyásra, vagy gyedre. "Trükközni" annyit lehet, hogy a szülés időpontjától táppénzen leszel, általában 6 hétre táppénzre vesz/vehet az orvos, mert annyi idő a szülést követő regenerálódása a szervezetnek (legalábbis orvos-szakmai vélemények szerint) azután meg jön a gyes. Apa fél éves korától mehet gyedre, tgyásra csak akkor mehet, ha az anya kórházi ápolás miatt nem tudja ellátni a babát. (de ilyen ne történjen) Vagy kérheted még méltányosságból a terhességi gyermekágyi segélyt, de ez csak lehetőség.
2013. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

180 napot irnak nem 365 otot vagy en ertelmeztem rosszul?

A TGYÁS 2013-ra vonatkozó összegének alapjául szolgáló jövedelem napi átlagát a táppénzre vonatkozó szabályok szerint állapítják meg abban az esetben, ha a biztosítottnak az irányadó időszakban volt 180 naptári nap bére. Ha az irányadó időintervallumban nem volt meg a 180

napnyi jövedelem, akkor az egy napra járó ellátás maximum a minimálbér kétszeresének harmincad része, vagyis bruttó 5200 forint lehet.

2013. jún. 17. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!