Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki Gyes alatt lett terhes és...

Aki Gyes alatt lett terhes és van munkaviszonya. Táppénzre mentetek vagy maradtatok Gyesen?

Figyelt kérdés

A kérdés nem is az hogy jobban jövök-e ki, mert már átolvastam az erre vonatkozó kérdéseket. Nagyon nem szeretnék 2 hetente járni terhesgondozásra a táppénz miatt, és úgy hámoztam ki a válaszokból hogy ha betegszabira megyek, akkor a következő Gyed és Tgyás lesz kevés. Pl itt az első válasz győzött meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Más is döntött úgy hogy inkább marad Gyesen szülésig?


2011. jan. 19. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Én visszamentem azonnal dolgozni fél évet. Magas a bérem, igy nagyon sokat buktunk volna, ha nm teszem meg. A gyerek már 2,5 volt, szóval pont jól jött ki, hogy nem a szüléskor kerül közösségbe ("megutálja a tesót, mert őt elüldözzök, útban van nekünk, már nem szeretjük" jelenség).
2011. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A linkelt kérdésnél csak nagyjából pontos a válasz.


Inkább azt gondold végig, hogy gyes alatt mikor szülsz.


Ha pl. tavaly szeptemberben töltötte a nagy a 2 évet, és te idén mondjuk augusztus-szeptemberben szülsz, akkor szívsz igazán nagyot, mert a gyed alapja a minimálbér lesz.

Ennek az az oka, hogy ha nem volt bérezett nap, akkor megnézik miért nem volt. És ha idén te mondjuk augusztusig 7 hónapot gyesen vagy, akkor a tgyásod normál pénz lesz, de már a gyednek más lesz az alapja, és akkor számít a nagyobbrészt gyes!


Ha leírod mikor jár le a gyes, és mikorra vagy kiírva, valamint, hogy mennyi a szerződés szerinti béred, akkor szívesen kiszámolom, hogy jársz a legjobban.

2011. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy lehet táppénzre menni gyes alatt, ha amúgy nem mentél vissza dolgozni.

Nekem anno azt mondták, hogy nem lehet. Visszavenni létszámstop miatt nem tudtak (nem akartak) és a gyes ideje alatt nem is kötelesek (állítólag), így én szülésig gyesen voltam.

Viszont, mivel a szülést megelőző évben végig gyed-en voltam, így nekem ugyanannyi volt a tgyás és a gyed is, mint az elsőnél.

Elmehettem volna dolgozni máshová, de az a gyed szempontjából nem számított volna, csak akkor jött volna jól a gyes mellé :)

2011. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Amikor az anyuka akarja, BÁRMIKOR megszakithatja a fizetés nélküli szabadságát, amit gyereknevelés céljából kapott. Magyarul: a 3 év alatt BÁRMIKOR visszamehetsz dolgozni, a cég KÖTELES visszavenni. Szóval téged átvertek... Csak irásban (tértivevényes levél) be kellett volna jelenteni bármikor, hogy egy hónap múlva mész vissza dolgozni. Kész.

És azt, hogy te másnaptól táppénzre mész, azt nem tudja neked senki megtiltani semilyen cégnél. A terhesség ténye miatt védett is vagy ráadásul, szóval még ki se rúghat.

2011. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak gyesen vagy, akkor nem is lehet táppénzre menni, mert saját jogon csak egy ellátás jár. De ha a korábbi munkaviszonyod miatt gyesre vagy jogosult, ami mellett dolgozol, akkor a gyes melletti munkavégzés jogosít a gyes melletti táppénzre.
2011. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!