Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkába visszatérős levél? Ez...

Munkába visszatérős levél? Ez így elég vagy ennél több kell nekik?

Figyelt kérdés

Tisztelt X!

Tisztelt Y!



Ezúton szeretném tájékoztatni Önöket, hogy 2013. július 15-vel a Gyermekgondozási Díjra lévő jogosultságom megszűnik. A Gyermekgondozási Segélyt nem kívánom igénybe venni a gyermekem 3 éves koráig.


Bent lévő szabadságomat – tudomásom szerint 31 nap/248 óra – 2013. július 16-tól szándékozom kivenni.


Ezen kívül az erre az évre időarányosan bent lévő szabadságomból is szükségem lenne pár nap szabadságra, a bölcsődei beszoktatás miatt.


A munkát 2013. szeptember közepétől szeretném újra felvenni, napi 8 órában.


Tisztelettel:

X


2013. jún. 12. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is kb. ezt írtam, csak én konkrét napot írtam, hogy mikor venném fel a munkát.
2013. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó.
2013. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Konkrét dátumot sajnos azért nem tudok, mert augusztus 26-án kezdem a lányommal a beszoktatást. A szabadságom kb. aug. 29-e körül jár le. Emiatt kell még 6-7 nap az idei évi szabimból. Ha nem adják meg, akkor a férjem szoktatja be a lányunkat, csak azért szerettem volna ezt én végig csinálni vele.


Egyébként terhes vagyok, január 25-re vagyok kiírva, de azt tanácsolta a munkaügyes, hogy erről még ne szóljak, csak szeptemberben, amikor visszatérek ténylegesen.

2013. jún. 12. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a szabadságos részt nem így írnám le, hanem: A gyed jogosultságom 07.15-én megszűnik, így 16-től a felhalmozott szabadságaim letöltését kívánom megkezdeni. Kérem, hogy a felhalmozott szabadságom mértékéről, és a munkába állás tényleges időpontjáról tájékoztatni szíveskedjenek. Mert ha pl. nem 31 nap járna, hanem 34, simán rádhagyják. De azt ugye tudod, hogy 60 nappal hamarabb kellett volna őket tájékoztatni? Simán mondhatják, hogy majd augusztus 15-től kezdheted meg a szabik letöltését. Persze nem muszáj köcsögnek lennie, de csak legfeljebb hatvan nap elteltével köteles foglalkoztatási kötelezettségének eleget tenni.
2013. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, a munkaügyised jó nagy hülyeséget mondott, mert ha július 16-tól szabin vagy, akkor akár aznap felmondhatnak neked, ha nem közölted igazolható módon a terhességedet. Javaslom, még a gyed ideje alatt szólj, különben nem vagy védett.
2013. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem a munkaügyes azt mondta, hogy a GYED lejárta előtt 1 hónappal bőven ráér tájékoztatni az áruház igazgatóját és üzemvezetőjét..
2013. jún. 12. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Én telefonon közöltem velük 2,5 hónappal előbb, 2 héttel előtte pedig írásban. Abban mellékeltem az orvosi leletet, hogy ismét várandós vagyok. Épp azért, hogy ne rughassanak ki szabadság alatt.
2013. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ráérsz a gyed lejárta előtt szólni a terhességről, de írásban jelentsd be mindenképp, mert csak úgy vagy védve. Amint kiveszed a szabikat és nem jelented be írásban, hogy védve vagy, akkor bármikor kirúghatnak és semmit nem tudsz tenni ellene. Gondolom a munkaügyis nem véletlen nem tájékoztatott rendesen.
2013. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az orvosi lelet is elismerő "okirat"?

Nem csak a kis könyv az elfogadott?!


Én jelenleg 4 hetes vagyok. Két hét múlva kell visszamennem az orvosomhoz. Előbb nem lesz kis könyvem róla.


Most akkor ez hogy is van?!

2013. jún. 12. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Se kiskönyv, se papír nem kell róla, de a legegyszerűbb, ha írásban közlöd velük, hogy terhes vagy - ennek marad nyoma. Neked meglesz a kiskönyved, amit ők nem kérhetnek el, mert nincs hozzá joguk :D Viszont a jogszabály azt írja, hogy:

"A munkáltató, ha a munkavállaló a fizetés nélküli szabadság kezdetétől számított

b) hat hónap elteltével vagy azt követően kíván munkába állni, a bejelentést követ ő legfeljebb hatvan nap

elteltével köteles foglalkoztatási kötelezettségének eleget tenni .” Vagyis mondhatja jogszerűen azt, hogy augusztusba kezdd a munkát. Általában nem szoktak ezzel szarozni, de ha ki akarnak tenni, akkor nem véletlen a félretájékoztatás....

2013. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!