Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A táppénz nem rontja a a...

A táppénz nem rontja a a gyedem átlagát?

Figyelt kérdés
2014 januárjára vagyok kiírva.Szeretnék elmenni táppénzre úgy kb 12 hetesen.Azért ilyen hamar mert kb 15-20 ezerrel kevesebb lesz a bruttóm(most nem írom le hogy miért,elég bonyolult)Ezért úgy gondoltuk a férjemmel hogy elmegyek táppénzre akkor még a jobb bruttómat tudják majd átlagolni.Ugye a táppénz nem fog beleszámítani a gyedembe.??

2013. máj. 18. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. a táppénz ún. osztószám csökkentő nap.


Most.

Júliustól változik a tp-számítás, és mivel gy számoljuk a gyedet is, feltehetően az is változik. Pontosat még nem tudunk.

2013. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Mindegy mikor mész el táppénzre, a tavalyi Béred alapján számolják a táppénzt!!!
2013. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Második, azért ezt így kijelenteni nem kéne.

Fogalmunk sincs, dolgozott-e tavaly, ha igen, mennyit. Ha tavaly nincs 180 napja, akkor nem az alapján számolunk.

Továbbá az biztos, hogy tp és egyéb pénzbeli ellátás esetén júliustól csak azt a jövedelmet vesszük figyelembe, amit az utolsó munkáltatónál keresett. Most még ha tavaly három helyen dolgozott, az elsőn volt 200bruttója, most meg minimálbért kap, akkor júliustól csak a minimálbér után jár ellátás. Június végéig még számítana a 200ezres fizeztés is.

2013. máj. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
7 éves folyamatos munkaviszonyom van egy cégnél.
2013. máj. 18. 23:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Most számolgatom hogy kb 200.000 ezer a bruttóm átlagosan.Csak sajnos most csökkenni fog a mint ahogy a kérdésben leírtam.
2013. máj. 18. 23:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Június 30-án mehetsz legkorábban táppénzre. (feltéve, hogy idén végigi dolgoztál, és nem voltál még tp-n egy napot sem).

Ha előbb elmész, nem lesz meg idén a 180 napod, és nem a béred, hanem a minimálbér kétszerese lesz az ellátásod alapja. Mert a jogosultságot (szülés napja) megelőző év január 1-ig lehet csak jövedelem tekintetében előre menni.

Ha decemberben szülsz, akkor a 2012-es béred az alap.

2013. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó sokat segítettél.Nem voltam még soha életemben táppénzen.
2013. máj. 18. 23:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Én voltam az összes 73%-os, ha van kérdésed, írj rám priviben bármikor.

2013. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. máj. 19. 18:50
 10/10 anonim ***** válasza:
MI az hogy osztószám csökkentő nap?
2013. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!