Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem 1 helyen dolgozom,...

Ha nem 1 helyen dolgozom, akkor hogyan számolják a GYED-et?

Figyelt kérdés

Úgy alakult az élet, hogy 2 félállásom van, az egyikben heti 10 órára vagyok bejelentve (15-20 ezer forint), a másoknál pedig heti 20 órára (60 ezer forint kb).


Több mint 1 éve áll fenn ez az állapot, tehát biztosan meglenne a GYED-em, még csak terv szinten beszélgetünk róla a férjemmel.


Tudtok segíteni, hogyan számolódik a GYED ebben az esetben?



2013. máj. 17. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Több foglalkoztatónál is munkaviszonyban állók esetében

Ha az igénylő a szülést megelőző 2 éven belül más foglalkoztatónál is biztosítási jogviszonyban állt, a

biztosítási időt az „Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról”, az

ellátás alapját képező jövedelmet a „Jövedelemigazolás egészségbiztosítási ellátás megállapításához”

elnevezésű nyomtatványokkal kell igazolni, nem rendszeres jövedelem esetén pótlapot is ki kell

tölteni. Ha a foglalkoztatónál társadalombiztosítási kifizetőhely nincs, a jövedelemigazolást

közvetlenül az illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervhez is be lehet nyújtani.

Aki egyidejűleg fennálló, több biztosítással járó jogviszonyból igényel gyed-et, akkor annak a

munkáltatónak kell elbírálni a kérelmet és folyósítani az ellátást, ahol társadalombiztosítási

kifizetőhely működik. Ha egyidejűleg több társadalombiztosítási kifizetőhellyel rendelkező

foglalkoztatónál van a szülőnek gyed-re jogosító jogviszonya, akkor annak a kifizetőhelynek kell

elbírálni a gyed kérelmet, ahol a biztosítási jogviszony előbb kezdődött. Ha a több biztosítási

jogviszony ugyanazon a napon kezdődött, a kérelmet annak a munkáltatónak a kifizetőhelye bírálja el,

ahol a szülő szerződése szerinti jövedelme magasabb.


Amúgy tgyás-nál és gyednél is a napi bruttó átlagbér 70%-a az alap, ha a tárgyévben van 180 bérezett nap!

2013. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Az első hozzászólás mire válasz? Nem értem, minek ide az, hogy ki bírálja el a gyed igényt? A kérdés szerintem nem ez volt, de mindegy.

Kérdező, minden olyan jövedelmet figyelembe vesznek az ellátások összegének meghatározásánál, amiből vontak egészségbiztosítási járulékot. Vagyis nálad a két béred összeadódik, és az lesz az ellátások alapja.

2013. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, kedves második, de azt miért nem írod már le a Kérdezőnek, hogy hogyan intézze azt el, hogy mind a két jövedelmet beleszámítsák, mert az egyik munkáltató le fogja szarni a másik munkáltatót, főleg, ha nem is TB kifizetőhelyek. Szóval én leírtam, hogy milyen nyomtatványokat kell kitöltenie, hogyan kell intéznie.

De végül is még csak terv, bármi történhet addig míg a Kérdező terhes lesz, akár egy 30 napos megszakítás is, így már nem is veszik majd figyelembe a megszakítás előtti jövedelmet.

2013. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most miért velem kötekszel? Csak nem a kérdésre válaszoltál, bocs már, hogy meg mertem említeni. Mivel a kérdező itt megkérdezte, és meg is tudta, hogy mindkét jövedelme beleszámít, nyilván nem fogja elmulasztani a nyomtatványokat mindkét hellyel kitölteni. Amúgy tök jó, hogy ezt leírtad neki, csak nem a kérdésre válaszoltál, ennyit megjegyzést tettem. Azért nem kellene megenni.


Kérlek mondd meg, mi értelme van annak, hogy nekem támadsz, amikor csak kiigazítottalak? Vagy csak szerintem az a lényeg, hogy megfelelő tájékoztatást kapjon a kérdező?

2013. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tehetek róla, hogy nem tudsz szöveget értelmezni, egyértelmű, ha igazolnia kell a jövedelmét, akkor figyelembe is veszik. De ha nem tudod összerakni, az a te bajod. Gondolom, csak az egymondatos válaszokat érted meg, na mindegy, te dolgod. A kötekedést meg te kezdted a stílusoddal, na de ez is mindegy.
2013. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

???


Újabb értelmetlen válasz :) Ennyire megsértődtél? Sajnálom, de ha nem jót válaszolsz, előfordulhat, hogy jön valaki, aki jobban tudja, és kijavít. Amúgy te kezdtél támadni, én csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Viszont elárulhatnád kérlek, hogy melyik szöveget nem tudtam szerinted értelmezni...


Kérdező, bocs az offokért, már itt sem vagyok :) A lényeg, hogy már tudod a kérdésedre a választ, a többi nem számít. 76% nyugi van, nem kell azért kiskakasként viselkedni :) Csak higgadtan, okosan :D Jó éjt!

2013. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!