Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ezt meg lehet így csinálni? GYed?

Ezt meg lehet így csinálni? GYed?

Figyelt kérdés
Most kezdtem dolgozni egy új munkahelyen, (előtte passzív gyed, majd decembertől gyesen voltam) és kiderült, hogy babát várok. Tehát januárban fog születni a pici, és addig ugye nem lesz meg az 1 év munkaviszony. (Előtte két évben sem volt). Lehet olyat csinálni, hogy nem rögtön a szülés után igénylem meg a tgyást, hanem 4 hónappal a később, amikor már meglesz az egyéves munkaviszonyom.
2013. máj. 16. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha később is igényled meg a tgyást, akkor is a szülés napjától visszafele nézik, hogy megvan-e a biztosítási idő. Tehát semmi értelme nem lenne 4 hónappal később, tehát nem lehet ezt így megcsinálni.
2013. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy sem fogod kapni...
2013. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, de ráadásul nem is lesz meg mivel nem fogsz dolgozni szülés után.
2013. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, erre voltam kíváncsi, hogy mindenképp a szülés előtt-től nézik e a jogosultságot. Akkor marad a gyes és a családi.
2013. máj. 16. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!