Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet azt csinálni, hogy...

Meg lehet azt csinálni, hogy apa elmegy GYES-re, amikor az első gyerekünk betölti a 2 évet és lejár a GYED-em, én meg táppénzre az új pocaklakóval?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha az apa nem dolgozik. A tesóméknál a nagyi ment el gyesre(nyugdíjas) és az anyuka táppénzre amíg meg nem született a 2.baba , ami most már csak 60 % sajnos.
2009. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Apa dolgozhat is. A Gyes munka mellett is jár.
2009. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóhoz csak kiegészítés, apuka munka mellett is mehet gyes-re, csak ekkor arra figyeljetek, hogy ha táppénzre kell mennie, azt a gyes után fizetik (azaz filléreket fog kapni). Ezért praktikusabb ilyen esetben, ha van egy nagyi, aki már nem dolgozik, hanem nyugdíjas. Ő is mehet gyes-re és nem fenyeget ilyen veszély.

De ez csak akkor igaz, ha apa dolgozik és tényleg csak kiegészítésként írtam...

2009. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Apa dolgozik. Köszi a válaszokat.
2009. aug. 4. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel a kérdéssel akartam felhívni ma a TB-t! :)

De ha biztosan dolgozhat GYES mellett apuka, akkor nem telefonálgatok feleslegesen. (Órákba telik mire valaki felveszi.)

Szóval köszi! :D

2009. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De jó ezt nem is tudtam:) első.
2009. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!