Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik igy csinálni-gyes, gyed?

Illik igy csinálni-gyes, gyed?

Figyelt kérdés

Jövő áprilisban jár le a gyedem, utána ugyebár csak gyest kapok. De mi van ha jövő októberre várom a másodikat. Kiválthatom úgy a gyest, hogy visszamegyek májustól dolgozni, de kiveszem a szabikat ami ugye kb. 2 hónap, azaz már kb. júliusig a kapom a fizetést, majd elmegyek táppénzre ( a fizu 60%-a) szeptemberig, majd kiveszem a szülés előtt egy hónappal a szülési szabit. Igy akarnám megkerülni a gyest. Ez nagyon szemét dolog a munkltatóval szemben? Persze előbb megbeszélném a munkáltatóval.Csinált valaki ilyet?

Köszönöm a válaszokat.


2009. aug. 11. 12:42
 1/4 A kérdező kommentje:
persze nem igénylem a gyest
2009. aug. 11. 12:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak ilyet csinálni az anyukák, igen. És sajnos emiatt nincs hitelük a kisgyerekes vagy ebben a korban lévő munkavállalóknak :( A te esetedben mondjuk ez az idő elég rövid, valószinűleg beleegyezne a munkáltatód, mivel pár hónapra nem sok értelme van visszamenni... A fizetett szabikat úgyis ki kell venned, utána alig marad pár hónap, amit ott lennél. Szóval nagyon más lehetőséged ugyanakkor nincsen.
2009. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munáltatód megengedi...

Bár a szabikra van törvény, nem biztos, hogy ez így működni fog, ahogy te elgondoltad...

2009. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szabad így csinálni.

A munkáltató ha akarja, se tudja megakadályozni. Visszavenni köteles, ha terhe svagy, ki se rúghat. A szabikat rögtön ki kell adnia te pedig köteles vagy kivenni. Utána veszélyzetett terhes simán elmehet táppénzre. Az, hogy a TGYÁS-t elkezded-e a szülés eltt 1 hónappal, az szintén a te döntésed, abba senki se szólhat bele.

Javaslom, hogy a munkáltatónak eleve mondd meg, hogy nem akarsz és nem fogsz dolgozni egy percet se. Nehogy úgy számítsanak rád.

Én ugyanezt tettem, csak én dolgoztam is egy kicsit, hogy meglegyen a 180 (vagy mennyi) napom, ami alapján aztán a TGYÁS magasabb összeg lett sokkal. Én így nagyon sok pénzzel jártam jobban (milliós nagyságrend), a munkáltató eleve tudta, hgy mikor, hogyan, mennyit dolgozom majd.

2009. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!