Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek kaphatok GYED-et?...

Szerintetek kaphatok GYED-et? Mennyit? Meddig jár? Hogy megy utána GYES, családi?

Figyelt kérdés

Novembertől dolgozok az új munkahelyemen, 4 órába vagyok bejelentve. Még nem jött össze a baba, de amint összejön, ott kell hagyni a munkahelyemet, mert olyan munka ami árt a babának. Utána kérdeztem, eddig a kismamák elmentek táppénzre. Velem se lesz másképp,de akkor szülésig táppénzen leszek, utána hogy megy ez a dolog??

Valaki világosítson fel!!!! :)


2013. máj. 4. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mennyi a bejelentett 4 órás béred?Mert,ha nagyon alacsony,akkor jobban jársz a gyessel.
2013. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kő keményen 564ft-os órabérem van... :(
2013. máj. 4. 17:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez nettó? Akkor olyan 40-45körül kapsz kézhez? Talán jobban jársz a gyeddel, de kéne tudni,hogy pontosan mennyi a béred.
2013. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

átlagban 35 körül kapok utalva a 4 óra bejelentettre...

viszont 8-12órákat dolgozok, a többit kpban..

Így akk mire számítsak?

Elv aki 8ba volt bejelentve 55 körül kapott gyedet...

Én?

2013. máj. 4. 19:03
 5/16 anonim ***** válasza:
Ebből számolva talán egy-két ezerrel több lesz a gyeded, mint a gyes...26-28ezer forint. édes kevés sajnos,szinte a baba havi kiadásait épphogy fedezi. Nem lehet,hogy egy kis ideig 8órás munkaidőben legyél te is?
2013. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Hát hogy rád mi vonatkozik nem tudom, mert mint ha lenne olyan szabály, hogy csak bejelentett legalább 1 év munkaviszony szükséges a gyed-hez. De lehet az elmúlt 2 évben kell 180 nap bejelentett munkaviszony, ennek nézz utána mindenképpen, mert a 4 órásra talán nem vonatkozik csak a 6 és 8 órásra. A Gyed: a fizetésed 60% általában, TGYÁS: 70% a fizetésednek A TGYS-t a szülés előtt legkorábban 28 nappal veheted igénybe és kb. 3 hónapig jár. A GYES fix összeg kb. 25.000 Ft és erre rá jön a kedvezményes adózás ami 10.000 ft fixen. A kedvezményes adózást a magzat 91 napos korától veheted igénybe. Remélem nem írtam nagy butaságokat, és nem vezetlek félre.
2013. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ezek régebbi cikkek de hát ha kicsit segít.


[link]


[link]

2013. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Van néhány régi és rossz info az eddigi hozzászólásokban, ezért igyekszem korrigálni:


TGYÁS-ra és GYED-re akkor vagy jogosult, ha a szülést megelőző két évben van 365 nap biztosított napod, a szülés idején is biztosított vagy. Teljesen mindegy, hogy ez hány órás munkaviszony. A TGYÁS és a GYED is a fizetés 70%-a, tgyás-ból csak adóelőleget, míg a gyed-ből az adóelőlegen kívül 10 % nyugdíjjárulékot is vonnak. Így lehet, hogy jobban jársz a GYES-sel. A férjed a terhességed 91. napjától igényelheti a családi adókedvezményt, ami 10.000.-Ft/hó. De fontos, hogy házastárs legyen, mert a baba születése előtt csak ebben az esetben igényleheti az adókedvezményt.

2013. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

21:51!

Nekem megvan úgymond a 2 év alatt a 365 munkaviszony(bejelentett), de nem egy munkahelyen folyamatosan... Az nem baj ugye?

Ha 2014 tavasz környékén szülök, akk a 2012-13az évet nézik?

2013. máj. 7. 19:20
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindig az előző évet nézik,tehát 2013 lesz neked az irányadó. És ha nem volt a munkahelyek között 30nap megszakítás,akkor nem baj,ha nem egy munkahelyed volt...


De a pénzed még mindig annyi lesz,amennyit már a 5. válaszadóként leírtam.

2013. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!