Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem kapok Gyed-et ha...

Miért nem kapok Gyed-et ha megvan a szükséges munkaviszonyom? Bár aug-ban megszűnt a munkaviszonyom utána munkanélkülin voltam 3-hó ig, meg 1 hó segélyen amit itt a faluban a hivataltól kaptam!

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1 hó segély miatt. Ha munkanélküliből mennél szülni akkor kapnál GYEDet. Én is onnan mentem szülni.
2013. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valóban úgy van, ahogyan az első írta.
2013. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, azt mondták azért menjek erre a segélyre hogy biztosított legyek ne legyen ezzel gond!!!
2013. jan. 22. 15:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kapsz gyedet, mert mikor szültél, nem volt munkahelyed, ahonnét elmentél volna gyedre!

A munkanélkülit később kellett volna kérni, hogy mikor szülsz, akkor munkanélkülin legyél, mert akkor jár a GYED!

2013. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen! De akkor ez a segély nem számít, hiszen biztosított maradtam ezáltal....vagy nem az a lényeg?
2013. jan. 22. 15:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg,hanem hogy szüléskor legyen munkahelyed.Nekem is ez a baj a határozott idejü szerződéssel.
2013. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Olvasgattam a gyed feltételeit ott azt írja mindenhol,hogy 2 éven belül 1 év biztosított jogviszonyod legyen ami nekem megvan bőven, tehát nem értem én ezt már!!!!
2013. jan. 22. 16:26
 8/14 anonim ***** válasza:

2 éven belül 1 év, valamint a szülés idelyében is biztosítottnak kell lenned, így szól pontosan!

A segély alatt egészség biztosításod volt, de más járulékot nem vontak, nem fizettek utánnad, nem úgy mint a fizuból, ezér nem jár a GYED, mert nem volt jogviszonyod, munkahelyed!

2013. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen akkor jár!DE! csak akkor ha szüléskor van munkahelyed,szoval ez amit olvastál,azokra vonatkozik akik elkezdenek dolgozni,és nagyon hamar megszületik a baba,nekik nem lesz meg a kellő napjuk h jogosultak legyenek a gyed-re.
2013. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért nem kérted ki még munkanélküli alatt a tgyás-t?
2013. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!