Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tegyek, ha lejár a GYED-em...

Hcica kérdése:

Mit tegyek, ha lejár a GYED-em és terhes vagyok a második babával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kislányom aki 2013 április 20-án lesz két éves és azzal a nappal lejár a GYED-em. Terhes vagyok a második babával, akivel október 21-re vagyok kiírva.

Nem keresek túl sokat, mert tanár vagyok. 2010 októberétől táppénzen voltam, mert veszélyeztetettek a terhességeim.

Az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek, ha lejár a GYED-em, hogy jövök ki anyagilag a legjobban? Vegyem ki a szabijaimat, vagy rögtön menjek át táppénzre? Nincs sok időm vacillálni és tanácstalan vagyok!

Ha a kicsi megszületik újra kapok TGYÁS-t, majd GYED-et? A TGYÁS az eredeti fizum lesz megint?


Köszönöm a választ!



2013. márc. 28. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
táppénz, majd újra Gyed,mert ha kiveszed a szabidat, a következő babával nem fogod kapni a Gyedkompenzációt már, ha táppénzre mész,akkor viszont igen.
2013. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az a GYED-kompenzáció?
2013. márc. 28. 22:24
 3/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
#1: nem tappenz, majd ujra THGy-t akartal mondani?
2013. márc. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Táppénzre mész, aztán a szülés előtt 28 nappal megigényled a TGYÁS-t.
2013. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kivenném a szabikat (arra több pénzt kapsz, mint a táppénzre), majd a szülés előtt 30 nappal igényelném a TGYÁSt. Addig pedig marad a táppénz.

Persze, ha nem szűnt meg a munkaviszonyod, akkor kapsz mindent a második után. Talán pár ezer forinttal kevesebbet, de nem vészes. Én GYED-be szültem a másodikat, 3-4 ezer forinttal volt kevesebb a pénzem, de nem jártam utána, hogy miért.

Ja és lesz megint az egyszeri anyasági is!

2013. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálam a szülés időpontja elég bizonytalan. Kislányom is Egy hónappal hamarabb jött. Most sem hiszem, hogy kihúzom a végéig.
2013. márc. 29. 22:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2013. ápr. 1. 21:20
 8/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
en a fiamnal a kiiras elott 29 nappal mentem thgy-ra, de O is 3 hettel hamarabb erkezett, ezert 7 napot voltam szules elott... elotte 3 hettel szabin+betegszabin voltam. en is azt tanacsolom, hogy vedd ki a szabikat es utana thgy!
2013. ápr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!