Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka elmehet GYES-re vagy...

Apuka elmehet GYES-re vagy GYED-re?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy 6. hònapos kismama vagyok, 19 éves. Most fogok érettségizni, írásbeli még pocakkal, szòbeli már babával. Mivel így nem volt munkaviszonyom nem tudom hogy milyen juttatásokra és milyen összegben vagyok jogosult. Arra gondoltunk a párommal, hogy ő menne el a babàval GYED-re (átlag 150e ft-ot keres, nem tudom van-e a juttatàsban max összeg), én meg tanulnék. A kérdés hogy ez hogyan lehetséges, és hogy mi ennek a rendje-mòdja? Ellenőrzik hogy otthon van-e vagy fusizhat? Hogy érné ez meg nekünk szerintetek?

2013. jan. 28. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Elmehet GYEDre. Fű sózni nem éri meg, mert büntető kamattal visszafizettetik a jogtalanul felvett juttatásokat.
2013. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Fű sózni.... Na ez az, amikor a szótár gondolkodik helyettem. :D Teheat fusizni.
2013. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

NEm sok értelmét látom hogy ő menjen gyedre, mert akkor kiesik a fizetése egy része. Dolgozni csak feketén dolgozhat, és ha egy véletlen ellenőrzésen kibukik, akkor az nagyon sokba fog nektek kerülni.


NÉzd, ha te tanulsz tovább, ő gyedre megy, akkor így alakul a havi bevétel:

neki kb. 120 ezer lesz adókedvezménnyel a nettója, plusz a csp 12200. Neked a bevételed nulla. ÖSsz: 132200.


HA ő dolgozik, te meg gyesre még:

150 ezer a fizetése, plusz neked a gyes 25650, plusz a csp: 12200. ÖSsz: 187850Ft.


Tehát ha apa eljön gyedre, akkor havi több, mint 50 ezret buktok. HA nem jön el, több a bevétel.akkor te kapod a gyest, és

2013. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Apa ugyan úgy mehet GYES-re, de lehet jobban jártok ha inkább marad a munkába mert úgy több pénzetek marad. Ha dolgozik akkor 150e visz havonta haza ha GYED-re/GYES-re megy akkor csak 60-80 ezer forint a havi bevétele. Hogy te miket kaphatsz azt nem tudom, de a védőnő biztos tud nektek segíteni. Ha ő nem akkor a helyi családsegítőtől kell megérdeklődni mik a lehetőségeid.
2013. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, az utolsó mondat összekeveredett:) Szóval: HA nem jön el, akkor te kapod a gyest, és több a bevétel.
2013. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! Értem mostmár. Csak a párom utálja a munkahelyét, a pénz se tùl sok, így most minden eszünkbe jut, hogy hogy lehetne kicsit könnyíteni a helyzeten. Tényleg köszönöm!! :)
2013. jan. 28. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Te csak családit +gyest kapsz ,párod gyedet is kapna .ti döntsétek el mi a jobb nektek .
2013. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Arra nincs lehetőség hogy a parom gyed-en lenne, amig lehet (a gyerek 2 eves koraig ??? ) utana en gyesen?
2013. jan. 28. 11:19
 9/10 anonim ***** válasza:

De van ár lehetőség, csak 1. a párod csak a szülés utáni 169. naptól mehet gyedre.

2. ha ő gyeden van, te semmit nem kapsz. Az ő fizetése kiesik, csak a bruttója 70%-a a gyed.


Itt arta valaki, hogy te csak a gyest meg a csp-t kapnád, a párod meg kapná a gyedet - hát persze, de a fizetését nem! VAgyis sokkal kevesebb lenne a bevételetek.


Azt kell átgondolnotok, hogy nektek megéri-e, ha a párod feketén dolgozik. HA igen, és nem féltek a lebukástól, akkor mehet ő gyedre, de ahogy írtam, csak a kicsi 169. napos korától.

2013. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még valami: a pénz se túl sok azt jelenti, hogy a párod kevesebbel van bejelentve, és kap zsebbe is? Mert akkor édeskevés lesz a gyed, hiszen az a bejelentett bér alapján jár.
2013. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!