Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes-Gyed kérdés. Eddig...

Gyes-Gyed kérdés. Eddig mindenkitől mást hallok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2éves lesz márciusban, nagyon szeretnénk már neki kistesót,de én eddig csak gyest kaptam, mert mielőtt kiderült, hogy terhes lettem, előző hónapban járt le a szerződésem, és nem kaptam hosszabbítást a munkahelyemen. Előtte már dolgoztam sok évet, de mivel a szülés napján nem volt biztosítási időm, így csak a gyest kapom. Ha most elmennék dolgozni, mennyi időt kellene ahhoz dolgoznom, hogy ne csak gyest, hanem gyedet is kaphassam? Én úgy tudom, megint 365 napot, de ha nem így van, akkor valaki tudna ebben nekem segíteni? Ja és szülésig magamnak fizettem a tb-t, ezt most is így kell, vagy amíg meg nem szülök addig gondolom a kisfiamra még kapom a gyest 3éves koráig. Előre is köszönöm!
2013. jan. 21. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, 365 napot kell dolgoznod, de ebbe beleszámít a táppénz is, tehát ha pl. elmégy dolgozni, az 5. hónapban teherbe esel, és a 10. hónapban elmégy táppénzre, akkor a táppénz ideje is biztosítotti idő.
2013. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja és szülésig magamnak fizettem a tb-t, ezt most is így kell, vagy amíg meg nem szülök addig gondolom a kisfiamra még kapom a gyest 3éves koráig.


Ezt nem értem, ha elmész dolgozni akkor a béredből vonják a TB járulékot. A gyest munka mellett csak akkor tarthatod meg ha heti 30.óránál nem dolgozol többet ha igen akkor a gyest le kell mondanod.

2013. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondoltam, hogy így van, de annyi mindenki mást mond, hogy totál elvesztettem a fonalat. De akkor jól gondoltam, köszi!
2013. jan. 22. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!