Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Emelkedik az idén a gyed és a...

Emelkedik az idén a gyed és a gyes?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a minimálbér nő,de sajna nem értek ehhez a dologhoz,ezért érdeklődöm. Szeptemberbe jár le a gyedem,ha van emelés engem ez érinthet ? Vagy csak azt aki most megy gyedre ?
2013. jan. 16. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Te a gyed-edet az után a fizetésed után kapod, amit akkor kerestél, amikor dolgoztál, szóval ez téged nem érint sajnos.

A gyes emelése meg szóba sem került (már elég régóta nem), szóval az is marad annyi, amennyi :/

2013. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlékot és a GYES-t befagyasztották, nem emelik.
2013. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Golan Trevize ***** válasza:
A GYED emelkedHET, de ez attól függ, hogy mennyi volt a fizetésed, amiből számolták.
2013. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyest azért kérdeztem,mert a sógornőm most jelentette be hogy egyedülállóként neveli a gyerekeit,tudjuk hogy ilyen esetben a családi összege nagyobb,de ott szentül állították,hogy a gyes is emelkedett :/
2013. jan. 16. 09:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha max. gyedet kapsz, akkor az emelkedik, mert a minimálbér is emelkedett. Ha nem max. gyedet kapsz, akkor marad annyi, mint eddig volt.

A gyest és a családi pótlékot nem emelik, szerintem még örülhetünk, hogy ezt nem csökkentette Orbán Viktor.

2013. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát akkor rosszul tudja a gyes az egy alanyi jogon járó segély, az mindenkinek ugyan annyi. Annak az összegét semmi sem befolyásolja. A családi 13300Ft helyet 14800Ft lesz.
2013. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bosszantott is volna egy picit,hogy az övé emelkedik az enyém meg nem,pedig én megdolgoztam érte. 44.000 ft gyedet kapok,mert 6 órába melóztam csak ...
2013. jan. 16. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos nem lesz több a gyeded. Csak annak emelkedik, aki eddig is 96 ezer forint gyedet kapott.

Akkor emelkedne a gyeded, ha állambácsi azt mondaná, hogy na, mostantól a gyed a napi bruttó átlagbér 80%-a. (Ez csak példa volt.)

2013. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!