Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2. gyermekem után mennyi...

2. gyermekem után mennyi lenne a táppénzem? Bővebben lent. Zöld kezet adok a válaszokért.

Figyelt kérdés

a fizum volt bruttó 200e.

ezután volt 2 havi táppénz (addig dolgoztam), majd tgyás, gyed és most gyes. Ha állapotos lennék és nem mennék dolgozni, hanem elmennék táppénzre, akkor mennyi lenne a táppénzem? Ez idén lenne. Előző évben végig maximum gyeden voltam.

Köszönöm és mindenkinek adok zöld kezet.



2013. jan. 7. 18:39
 1/8 A kérdező kommentje:
úgy értem, kevesebb lenne, mint a gyedem?
2013. jan. 7. 18:39
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen
2013. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is táppénzem vagyok most. Gyeden voltam de terhes lettem és eljöttem táppénzre mert csak több, mint a gyes, viszont kevesebbet kapok, mint a gyedem volt.

27 hkm

2013. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de miért lesz a táppénz kevesebb, mint a gyed?

nem értem!

2013. jan. 7. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ebben nem nagyon tudok segíteni, csak azt tudom, ha jól tudom, hogy a táppénz az 60% a fizudnak, a gyed meg 70%. Valami ilyesmi. Én amikor az első terhességemnél eljöttem betegállományba akkor kb 66.000-70.000 Ft volt a táppénzem, a tgyásom kb 88.000-92.000 Ft között volt és a gyedem pedig 78.000-80.000 Ft között volt. Most még nem kaptam táppénzt, kíváncsi leszek, mert volt elég jó béremelés és elvileg ilyenkor nekem is meg kell, hogy adják azt. Nem sokáig leszek táppénzen mert április elején szülök.
2013. jan. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A táppénzed alapja ugyanaz a jövedelem lenne esetedben, mint amiből anno a gyedet számolták. Valószínű kevesebb a táppénz, mint a gyed, tekintettel arra, hogy a táppénz 60%, a gyed meg 70%.


Lehet több is a táppénz, összegfüggő. HA mondjuk 300 ezret kerestél, akkor a gyeded jelenleg 137200, a táppénzed meg 180 ezer.


Ha leírod, hogy mennyi jövedelem után számolták ki a gyededet, akkor tudok írni egy kb. táppénzösszeget.

2013. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs, vaksi vagyok, látom, 200 ezer.


Ha ezután számolták a gyeded, akkor erre ugye volt 130200 bruttó a gyeded, a táppénzed pedig 120 ezer lesz. A gyed 2 gyerek utáni adókedvezménnyel nettó 116 körüli összeg, a táppénzed viszont 120 körül.

2013. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez már nem olyan vészesen kevés.

mármint a 120e Ft. táppénz

2013. jan. 9. 07:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!