Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nincs bejelentett munkahely...

Ha nincs bejelentett munkahelyem vagyis nem vagyok biztosítva, akkor milyen juttatások járnak gyermekem megszületése után és meddig?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A gyerek 3 éves koráig gyes és családi ami együtt 38000Ft.

Plusz egyszer anyasági támogatás vagy mi a pontos neve ez 68000Ft szülés után lehet igényleni.

A TB-det úgye fizeted mert baromi drága szülés lenne ha nem.

2012. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fizesd az egészségügyi szolgáltatási járulékot, ami hatezervalamennyi egy hónapra. NAV-nyomtatványon be kell jelentkezni a NAV-hoz ennek a fizetésére, és adnak csekket, amin fel tudod adni. Macerás elintézni, de csak egyszer kell, de fizesd, mert gubanc is lehet, ha nincs tb-d. A gyerek érdekében.

A szülés napjától igényelhető a gyes, és a szülés napjától már nem kell szolgáltatási járulékot fizetned, mert a gyessel alanyi jogon biztosított leszel.

2012. dec. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az előttem lévők pontosan leírták mire számíthatsz.

Esetleg még, ha a férjednek/párodnak van munkahelye, akkor havi 10e adókedvezményt is igénybe tudtok venni a magzat 91 napos korától (tehát kb 13. hetes terhesen).

2012. dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindeninek a válaszát!

A következő a szituáció nálunk. Jelenleg külföldön élünk, van egy 14hónapos kislányunk. Nekem be van dolgozva több évem itt külföldön, de mivel nem tudtuk elhelyezni sehol a lányunkat miután lejárt az itteni anyasági támogatásom felmondtam a munkahelyemen és itt igényeltem meg a munkanélkülit. A férjem dolgozik. Jövőre tervezzük a második babánkat de addigra már szeretnénk hazaköltözni és hogy otthon szülessen meg, úgy tervezzük, hogy már kismamaként menjek haza. Ténylegesen nem fizetek otthon eü.járulékot, de a rendszerben úgy vagyok benne, hogy biztosított vagyok, mivel leigazoltam a TB-nél, hogy itt külföldön élek és dolgozok és itt fizetek járulékot.

A kérdésemet azért tettem így fel, mert azt tudtam, hogy a Gyes+családi pótlék jár, de a Gyed-et szeretnénk "kijátszani". Az a gáz, hogy mivel itt kihasználom az itt ledolgozott éveim után a munkanélkülit ezért otthon már ezután a munkaviszonyom után nem jár semmi ilyenféle juttatás. Na most arra gondoltunk, hogy mi lenne, ha a férjem maradna otthon majd a megszületendő gyermekünkkel Gyed-en, mivel neki folyamatos itt a munkaviszonya és ugye jó az itteni fizu is, úgyhogy a Gyed maximumát kapná+még a családit is a 2gyerek után. Természetesen én lennék a gyerekekkel, csak így anyagilag jobban jönnénk ki. Szerintetek????

2012. dec. 16. 15:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Huhh nekem ez egy kicsit sok. Ehhez a külföldi dologhoz nem értek. Azt sem tudom, hogy itthon kaphat-e a férjed gyed-et. Gyest biztosan, de ugye annak semmi értelme. Viszont ha gyedet is kaphat akkor mindketten otthon lesztek, mert amellett nem lehet dolgozni.
2012. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De ha papír szerint a férjed lesz otthon akkor bejelentve nem dolgozhat sehol.
2012. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem is dolgozna bejelentett munkahelyen.

Az a gond, hogy mi sem nagyon vagyunk otthon ezekben a dolgokban, de mi most így látjuk:

1. Ha én maradnék otthon a gyerekekkel akkor:

Én kapnék a két gyerekre gyest(ezt nem tudom mennyi is lenne)3 családit 2gyerekre, viszont a férjem kapna munkanélkülit ami ugye a jelenlegi szabályok szerint csak max.3hónapig járna, mondjuk az a maximum lenne.

2. Ha megoldható lenne és ő maradna otthon "papíron" a gyerekekkel akkor:

Én nem kapnék semmit, de ő kapná a második gyerekre a gyed-et, abból is maximumot és ugyebár az azért nem kevés :) + még a családi 2gyerekre

Szerintem így jobban jönnénk ki anyagilag, mivel így 2évig kapná a gyed-et, nem pedig a 3hónap munkanélkülit.

2012. dec. 16. 16:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak egy ellátásra vagy jogosult, akárhány gyereked van. Szóval csak egy gyes vagy gyed jár.

1 gyes + 2 családi együtt 55000Ft lenne + adókedvezmény ha a férjed bejelentve dolgozik.


A maximális gyed nem olyan sok 130000Ft körül van. De ebben az esetben neked TB-t is kell fizetned, illetve tudtommal a férfi csak a gyermekágyi időszak után mehet gyed-re.

2012. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja bocsi nem úgy értettem, hogy dupla gyed vagy gyes járna :)
2012. dec. 16. 16:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Vagy gyes vagy gyed. Kettő egyszerre nem jár, akkor sem, ha a nagyobb még nem töltötte be a 3 éves kort.
2012. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!