Ha gyed mellett lehet táppénzen is a kismama a második babával, akkor miért nem csinálja mindenki ezt?
Abszolút nem kell lebratyizni az orvossal, ki kell mondani, hogy táppénzre szeretnél menni és az orvosok 99%-a adja is a javaslatot. Nem kell kitalálni hozzá semmilyen kamu hátteret. Igen. Van felelősségem, mert indokolatlanul akarok otthon héderelni, de minden éremnek két oldala van ebben is. Én erre próbáltam rávilágítani a többi példával is. Hogy a munkáltatók sem szentek, akiket minden esetben sajnálni kell a galád nőkkel szemben és rendszerhiba is bőséggel akad, amik miatt nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy a "visszaélő"/lapító nő felelőssége a fiatal nő társai hányatott sorsa. Iszonyat szűklátókörű megállapításnak tartom ezt és aki ezt kimeri jelenteni, az nem lát tovább az orránál.
Én nem állami/önkormányzati tulajdonú cégtől (kkv) jöttem el, ott volt evidens kérdés, hogy táppénzre megyek-e, amikor bejelentettem, hogy érkezik a második gyerek és sok más példát is látok erre a környezetemben.
A pénztárcás hasonlatot nem érzem magaménak.
Én egyetértek abban, hogy az államkasszával szemben ez egy káros rendszer, de valamiért mégis megengedő a szabályozás. Szerintem pedig amit lehet, azt nem tilos. Ez ugyanaz a kérdéskör, minthogy átmegyek-e a sárgán, vagy sem. Te megállsz, én nem. Lehet vitatkozni melyik a helyes, de semmi értelme.
Szerintem az, hogy hazug módon nyilatkozol a munkába visszatérési szándékodról azért, hogy olyan előnyhöz, olyan összeghez juss, ami nem jár Neked, az nem hasonlítható a sárgán átmenéshez.
Értem én a relativizalást és nem az én dolgom, hogy ki mivel hogy számol el, de nem értek azzal egyet, hogy ez nem csalás. Az igaz, hogy jogi értelemben szinte bizonyíthatatlan csalás.
Az hogy van olyan orvos aki minden kismamát indokolatlanul táppénzre ír ki, az nem jelenti amúgy azt hogy ez helyes így. Nyilván nem meri vállalni a felelősséget, ezt még elfogadom, hogy kibújás egy kiskapun ha úgy általában történik (tehát nem a fenti, gyed alatti példában).
Szerinted hazugság, szerintem ha a munkáltatóm pontosan ismeri a szándékomat és azzal semmi gondja, akkor csak egy formalitás.
A sárgán átmenést nem is ehhez hasonlítottam, hanem az ellentétes hozzáállásokhoz. Ami neked csalás, hazugság és erkölcstelen kib*szás a fiatal nőtársainkkal szemben, így sosem élnél vele, az másnak egy olyan jogi hézag, amit minden lelkiismeretfurdalás nélkül kihasznál. Ez van. Erkölcscsőszködhetünk itt, a jogszabályi környezet megengedő, a szereplők pedig asszisztálnak, így mindenki maga döntse el mit tesz. Mondom ezt úgy, hogy soha az életemben egy csokit sem loptam el és ha találok egy kesztyűt is átgondolom hogyan kereshetném meg a gazdáját, mégsem érzek egy picike bűntudatot sem amiért éltem a lehetőséggel. Nyilván máshogy lenne ez, ha az orvosommal bratyizni kellett volna ehhez, vagy ha a munkáltató nem úgy állt volna a dologhoz, ahogy...
Mellesleg szerintem jogilag simán utána lehetne ennek menni, vagy le lehetne tök egyszerűen szabályozni, de valamiért mégsem teszik és van is rá tézisem miért, de ebbe már ne menjünk bele, ígyis szétoffoltuk a kérdést. :)
Azt nem én mondtam, hogy ki.szás a nőtársakkal, valaki más érve volt.
Igen, szerinted joghézag, szerintem csalás, Te igénybe vetted (ha jól értem), én nem. Mindenki leírta a véleményét, ami még ráadásul a feltett kérdésre is egy létező válasz.
Egyébként ha lenne rá kormányzati szándék (de nincs), nagyon könnyen lehetne orvosolni a helyzeett, mindössze annyival kellene bővíteni az ebtv-t és szűkíteni a feltételeket, hogy párhuzamos ellátás esetén a tp-folyósítás ideje maximalizálva lenne a másik ellátás mellett végzett munka időtartamával. Ha gyed mellett visszamész, dolgozol 3 hetet és terhes leszel, jár három hét tp, aztán újra csak a csed.
Jelenleg egyébként a párhuzamos ellátás pont nem azt a célt szolgálja, ami a tp célja, hogy keresőképtelenség esetén a kieső jövedelemt pótolja, ugyanis ha gyed mellett egy napra sem megy vissza, nincs kieső jövedelem... De ugye kilóra meg kell venni a családosokat.
az másnak egy olyan jogi hézag, amit minden lelkiismeretfurdalás nélkül kihasznál
Csakhogy a joggal való visszaélés tilos, ők pedig ezt teszik.
27
A táppénzcsalás konkrétan indok az azonnali felmondásra. Nem, ez esetben nem véd a terhesseg. A munkáltatónak joga van bármikor uzemorvosi vizsgálatot és fuggetlen táppenz felülvizsgálatot is kérni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!