Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tappenz befolyásolja a csed-et?

Tappenz befolyásolja a csed-et?

Figyelt kérdés

Testvérem októbertől dolgozik. Elotte munkanélkülin volt, előtte folyamatos munkaviszonya volt.

Viszont volt tappenzen és azt mondták neki, hogy így lehet, hogy nincs elég napja vagy ha meg is van, kevesebb lesz a csed-e, mintha nem lett volna tappenzen. Ezt a hr-es mondta neki, illetve egy ismerőse.

Én úgy tudom, hogy egyrészt ellátásnak ellátás nem lehet az alapja, másrészt attól, mert tappenzen volt, fent állt a jogviszonya, így beleszamit a napokba.

A másik kérdésem pedig, hogy jelenleg 9-es kóddal tappenzen van (előtte volt egy vetélése), nagyon sokat hányt stb. Viszont szeretne még visszamenni dolgozni, ez lehetséges? Vagy ha egyszer 9-es kóddal kiirnak, akkor szülésig nem mehetsz dolgozni?



jún. 20. 16:10
 1/3 A kérdező kommentje:
15 hét körül van most
jún. 20. 16:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi folyamatos munkaviszonya volt előtte?


Tegnap zárták le a táppénzem (9 kód) mától újra munkaképes vagyok. Ezzel a részével nem lesz gondja, ha vissza szeretne menni dolgozni.

jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A betegszabadság rontja a csed alapot, a táppénz nem. Viszont a legtöbben táppénznek hívják a betegszabadságot, így esetedben nem tudom melyik áll fenn.
jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!