Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Járni fog a táppénz? Majd...

Járni fog a táppénz? Majd szülés után a CSED és a GYED?

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyesen vagyok a kislányommal 2023. Júliusig. Akkor tölti hármat. A munkahelyemen fizetés nélküli szabadságon vagyok.

Ha összejönne a baba a Gyes és fizetés nélküli szabadság ideje alatt akkor megszakithatom a szabadságot és elmehetek táppénzre(a munkahelyen amint terhes lesz valami táppénzre kell hogy menjen mert veszélyesnek minősül a munkavégzés). Köszönöm szépen a válaszokat.



2022. aug. 10. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írásban bejelentés a terhességed, kéred higy vegyenek vissza aktív állományba, majd viszed táppénz papírt így kapni fogod
2022. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megtagadhatják hogy nem vesznek vissza aktív állományba?
2022. aug. 10. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben vagyok most.Csak én már terhes vagyok.Állítólag kötelező nekik vissza venni és táppénzt fizetni.
2022. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Elvileg működik. De hogy minősül veszélyesnek a munkavégzés, ha nem is dolgozol?
2022. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vissza kell venniük aktív állományba, de neked írásban kell jelezni legalább 30 nappal előtte hogy visszamennél. Utána akár egyből el is mehetsz táppénzre de ha nem mész táppénzre akkor szabadságra is el tudsz menni mert az jár a CSED idejére és a GYED első félévére.
2022. aug. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!