Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett a munkaköröm,...

Veszélyeztetett a munkaköröm, ha 6. vagy 8. héttől elmegyek táppénzre (ilyen munkánál lehet), akkor a CSED-et miből számolják? Nem a TP-s időszakból ugye?

Figyelt kérdés

Mert jelenleg van csomó pótlékom: műszak, veszélyességi, középvezetői stb.

TP-t meg a pótlékok nélküli bér alapján kapom.


Viszont a CSED-et miből számolják, ha valaki elmegy a 6. vagy 8. héten TP-re a szülésig? A TP előtti bérből?


Nagyon köszi!

Kérem az írjon már aki ért hozzá és konkrétan tudja.



2022. jan. 11. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen a táppénzes időszakot mindenből kiejtik,a CSED számításnál is.

Azt a részt viszont nem értem miért kapnád a táppénzt az alapbéred után (pótlékok nélkül).

A táppénzed számítása a következőképpen alakul:

Ha most januárban mész táppénzre, akkor kiejtik a január, december, november hónapot és októbertől visszamenőleg nézik 168 napi bruttó jövedelemedet (pótlékkal, mindennel együtt) ez alapján kiszámítják az 1 napra jutó bruttó táppénzed. Ennek a 60% lesz a táppénz (ha nincs 2 éves folyamatos biztosításod akkor csak 50%),valamint vonnak belőle 15% SZJA-t és így jön ki a nettó, amit kézhez kapsz.


A CSED esetén ugyanúgy a ki számolt napi bruttó bért veszik alapul és csak 15%-ot vonnak majd belőle.


Bocsi, hogy hosszú lett. De remélem érthető.

2022. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! :))


Tehát ha 400ezerFt a bruttó jövedelmem, de ebben minden pótlék benne van.

Pl.: műszakpótlék - erre azért gondoltam, h nem jár a TP esetén. Mert ez csak akkor jár, ha több műszakot csinálok és megvan egy bizonyos eltérés. De TP alatt nincs beosztásom, ezért gondoltam a műszakpótlék se jár.

Aztán én úgy tudtam, h vezető pótlék se jár a TP-alatt.


A többi az világos.

Tehát ha februárban megyek TP-re, akkor február, január, december kiesik és novembertől visszamenőleg 168 nap alapján számolják a TP-t.


Ha februárban megyek TP-re. Akkor szintén 2021 novembertől visszamőleg nézett fizumból számolják a CSED-et? Vagy azt melyik időszakból?

2022. jan. 11. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki az első válaszát, hogy pótlékok ide vagy oda, a táppénznek azért van egy maximális összege.
2022. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Mindennek van egy maximális összege.
2022. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha a munkakör gond, akkor üzemorvos, felmentés.
2022. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! Mi lett veled?


Hasonló cipőben járok, hasonló fizetéssel, kérlek egy beszámolót írj nekem ! 🙏🏻

2022. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!