6 hónapos veszélyeztetett terhesen új munkahely?
Elvileg semmiféle akadálya sincs a munkahelyváltásnak terhesen.
De amit nagyon meggondolnék, az az ismerösnél dolgozás, vagy a munak/fizetés látja kárát az ilyennek vagy megszünik a bara´tsa´g.
Igazából nem mindegy, hogy elbukod-e a magasabb ellátásokat, hiszen azt írod a végén, hogy "elbukni a 3 hónap fizut". Szóval akkor most miért történne a munkaváltás? Ha jó a webshopos meló és oda szívesen vissza is mennél szülés után, nem értem min gondolkodsz.
A veszélyeztetett terhesség semmit nem számít ilyen szempontból, hiszen hála Istennek olyan jól vagy, hogy el tudnál menni dolgozni.
Amúgy ezeknél az ellátásoknál az elmúlt két év alatti jogviszonyaidat nézik összességében, nem csak a várandósság alattit, azt hiszem.
Nyugodtan fogadd el. Nincs semmi jogszabály arra, amiről a könyvelőd beszél. Ha jogosult vagy az ellátásokra, akkor megállapítják, nem utasítják el azért mert gyanús...nem is értem. Táppénzt is munkakörönként szoktak megállapítani, tehát simán hihető, hogy körmösként vegyi anyagokkal nem hagyott a dokid dolgozni, de egy adminisztratív munkakört el tudsz látni.
Tb-vel kapcsolatban pedig könyörgöm ne a könyvelődre hallgass, mert legtöbbje nem ért hozzá. Hívd fel a kormányhivatal egyik egészségbiztosításis ügyintézőjét, vagy keress egy tb ügyintézőt.
Nem kapnál több pénzt, másolom a jogszabályt:
Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.
De több pénzt kapna, mivel már az új jogviszonyt lehet figyelembe venni.
"...megállapításkor jövedelemként kizárólag a csed-ellátásra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyban elért, a személyi jövedelemadó-előleg megállapításához, Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz bevallott, társadalombiztosítási járulékalapot képező jövedelmet lehet figyelembe venni."
Ha nincs meg a 180 nap, akkor vannak "kedvezmény-szabályok". Jelen esetben:
"Ha nincs sem 180, sem 120 nap jövedelem: ebben az esetben a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad része lesz a díj. Kivétel, ha a tényleges jövedelem vagy a szerződés szerinti jövedelem a minimálbér kétszeresénél alacsonyabb, mert ebben az esetben ez alapján állapítják meg úgy, hogy a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad részét nem haladhatja meg a díj."
Ezzel még mindig jobban jár, mint a KATÁS összeggel.
Kedves utolsó!
Kérlek olvass utána, hogy vannak munkakörök amiket nem ajánlanak kismamáknak es ilyenkor az orvos csak ezzel a kóddal tud felvenni táppénzre, de hidd el én se örülök neki, hogy otthon kell üljek ennyi pénzből, mikor szívesen csinálnám de a babára is káros anyagokkal dolgoztam, ezért szinte beleszólásom se volt már írt is ki az orvos a baba érdekében! Többieknek köszönöm a segítő választ! Szóval telefonáljak be, fognak velem foglalkozni telefonon ilyen ügyben?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!