Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok-e a CSED/GYED/...

Jogosult vagyok-e a CSED/GYED/GYES-re ha szlovák állampolgár lesz a babám?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok MO-n szeretnék szülni, de a párom szlovák és szeretném ha a baba is szlovák lenne. A feltételeknek megfelelek (1 év munkaviszony bőven megvan, jelenleg is dolgozok 8 órában ) , a baba lakcíme állandón MO-n lenne. A páromnak nincs magyar lakcíme (de bejelenthetem)

Nem vagyunk összehazasodva , de lehet , hogy 1 éven belul össze fogunk. A hazassagot magyarorszagon kotnenk. Életvitelszerűen viszont szlovakiaban szeretnek lenni a babával. Így a kicsinek szlovák lakcíme is lesz , és nekem is lesz szlovák címem . Ilyenkor mi van? Mire vagyok jogosult?


2022. márc. 26. 17:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem ezt hogy gondolod. Kompromisszumot kell kötnöd. Magyar ellátást szeretnél a szlovák állampolgár gyerekedre.... Alaposan nézz utána mert megütheted a bokád ha jogtalanul veszel fel bármit is.
2022. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Én nem is értem ha a férjed magyar nemzetiségű mit ragaszkodik a gyerek szlovák állampolgárságához. Ha szlovák nemzetiségű még megérteném, de akkor meg minek akarod ide hozni dokihoz?
2022. ápr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

22!


Szlovák a parja.

2022. ápr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23. Az én férjem is szlovák állampolgár, de magyar nemzetiségű. Én úgy feltételezem a kérdező párja is. Ha elsiklottam afelett hogy írta hogy echte szlovák akkor én kérek elnézést.
2022. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

24!


Ne haragudj, de nem a te ferjedrol szól a kérdés.

2022. ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
62%

27. Nem tudom miért akarsz mindenáron belémállni. Én kompetens vagyok a témában, segíteni próbálok, te pedig velem vagy elfoglalva és fogást akarsz találni. De köszönöm nem alacsonyodok le. Többet kérlek ne intézz felém semmilyen megjegyzést se. Még egy pá-t se, oké?!

Köszi 😘🙏🏻

2022. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Szlovák állampolgár , nemzetiség nélküli . szlovakiaban építkezunk , jelenleg Mo-n dolgozok és fogok menni csedre , de szlovák lesz a baba mert ott fogom megszülni
2022. ápr. 9. 21:55
 28/28 anonim ***** válasza:
Szlovák lett végül a baba? Hogy oldották ok meg?
jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!