Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok-e a CSED/GYED/...

Jogosult vagyok-e a CSED/GYED/GYES-re ha szlovák állampolgár lesz a babám?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok MO-n szeretnék szülni, de a párom szlovák és szeretném ha a baba is szlovák lenne. A feltételeknek megfelelek (1 év munkaviszony bőven megvan, jelenleg is dolgozok 8 órában ) , a baba lakcíme állandón MO-n lenne. A páromnak nincs magyar lakcíme (de bejelenthetem)

Nem vagyunk összehazasodva , de lehet , hogy 1 éven belul össze fogunk. A hazassagot magyarorszagon kotnenk. Életvitelszerűen viszont szlovakiaban szeretnek lenni a babával. Így a kicsinek szlovák lakcíme is lesz , és nekem is lesz szlovák címem . Ilyenkor mi van? Mire vagyok jogosult?


2022. márc. 26. 17:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Nos, magyar állampolgár gyereke magyar állampolgár (is) lesz. Anyakonyveztetned kell magyar konzulatuson.

Elvileg járna minden. Gyakorlatilag hogy akarod megoldani a gyerekorvost és a védőnőt, ha a gyerek a magyarorszagi bejelentett lakcime helyett Szlovákiában el?

2022. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi is hasonló vegyes pár vagyunk. Mi nem tudtuk megoldani a kettős állampolgárságot.
2022. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehet csak szlovák allampolgar mivel te magyar vagy és itt fogsz szülni, kettős allampolgar lehet ahogy az én fiam is az lesz.
2022. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet szlovák-magyar kettős állampolgár.
2022. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem? Bocsi, nem értek hozzá csak annyiban hogy az én fiam magyar-svéd állampolgár lesz, nem tudtam hogy nem minden, ország között működik ez.
2022. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
De az tuti hogy ha magyar az anya és Magyarországon szül akkor automatikusan magyar állampolgár a gyerek.
2022. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert Szlovákiában van egy erre vonatkozó törvény, amit bár most módosítanak de az pont a szlovák-magyarra nem fog vonatkozni.
2022. márc. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
5. Mert vannak országok, amelyek nem engedik a kettős állampolgárságot, ilyen Szlovákia is.
2022. márc. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy jár az ellátás, onnan kapod az ellátást, ahol jogosult vagy rá munkaviszony alapján. Viszont Te is és a pici is Magyaroszágon lesztek biztosítottak, az orvos és védőnő lesz necces ahogy írták. Főleg ha ne adj Isten nem időpontra mentek hanem szaladni kell Szlovákiából. Én is szlovák állampolgár vagyok, gyerekeim csak magyar állampolgárok. Tud szívás lenni az ügyintézés. Két EUs országban nem lehet TB-d egyszerre. Viszont tudsz EU-s TAJ kártyát igényelni, ami arra jó, hogy ellátnak ha baj van és a magyar biztosító megtéríti a szlováknak, de úgy tudom, ez csak sürgős esetekre vonatkozik.
2022. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
9es vagyok, igen, én is így jártam, hogy Pesten szültem, a gyerekek automatikusan magyar állampolgárok lettek, én meg nem vagyok az :D
2022. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!