Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire vagyok jogosult a férjem...

Mire vagyok jogosult a férjem után? Egyáltalán számít e, hogy az apa magyar állampolgár szülésnél?

Figyelt kérdés
én magyarországon élő román állampolgár vagyok (EGT kártya, lakcím, személyi)férjem magyar állampolgár. november elejére várjuk az első babánkat. milyen juttatásokra vagyok jogosult a férjem után a magyarországi kórházban? a baba is magyar állampolgárnak születik, természetesen.
2010. okt. 12. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

magyarországon egyéni biztosítás van, vagy is neked kell biztosítva legyél, ha nincs munkahelyed akkor fizetheted magad is.


Juttatások: családi pótlékot ott kapod ahol élni fog a baba, vagy is ha magyarországon akkor onnan. az a gyereknek jár. ha dolgoztál akkor a gyed-gyest fogod kapni, vagy ha férjed marad otthon a babával akkor ö a fizetése után.


más juttatás nincs.

2010. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dolgozol vagy nem dolgozol? Mert ha nem, akkor eü hozzájárulást kell fizetned magad után, havi 3900 kb. Hogy a szülést ne számlázzàk ki neked! Az apuka magyar, akkor kérheti a gyest, családi pótlékot.
2010. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14:08-at javítanám. 4500 Ft/hó. Nekem is fizetnem kellett.
2010. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jelenleg nem dolgozom magyarországon, de dolgoztam. érvényes tajszámom is van. mivel a határ mellett lakunk én minden gond nélkül odaát vagyok munkaviszonyban.
2010. okt. 12. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!