Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok-e a CSED/GYED/...

Jogosult vagyok-e a CSED/GYED/GYES-re ha szlovák állampolgár lesz a babám?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok MO-n szeretnék szülni, de a párom szlovák és szeretném ha a baba is szlovák lenne. A feltételeknek megfelelek (1 év munkaviszony bőven megvan, jelenleg is dolgozok 8 órában ) , a baba lakcíme állandón MO-n lenne. A páromnak nincs magyar lakcíme (de bejelenthetem)

Nem vagyunk összehazasodva , de lehet , hogy 1 éven belul össze fogunk. A hazassagot magyarorszagon kotnenk. Életvitelszerűen viszont szlovakiaban szeretnek lenni a babával. Így a kicsinek szlovák lakcíme is lesz , és nekem is lesz szlovák címem . Ilyenkor mi van? Mire vagyok jogosult?


2022. márc. 26. 17:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Köszönöm a valaszt 7es és 8as,nem tudtam!
2022. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Par info: határmenti településen élünk , az átjárással nincs gond, nem szeretnek skban biztosított lenni , hanem magyarorszagon továbbra is , házunk van skban és mo-n is , és többet lennenk inkább skban.

EU-s kartyam van , de én nem szeretnek Szlovákiától semmit, a kisbabát viszont szeretném ha szlovák lenne , de én kapni szeretném a csed/GYED/GYES-t .

De ha az egyik szülő szlovák akkor miért ne lehetne szlovák állampolgár , magyar lakcímmel?

2022. márc. 26. 19:07
 13/28 A kérdező kommentje:

Nem szeretnek szlovák kettős állampolgárságot neki ,és nem is lehet.

én azt szeretném ha ő szlovák állampolgár lenne csak ! A párom is szlovák , így döntöttünk . Én vagyok magyar állampolgár .

2022. márc. 26. 19:09
 14/28 anonim ***** válasza:
85%
De nem lehet szlovák allampolgar amennyiben te magyar állampolgár vagy és Magyarországon szülsz értsd már meg, az nem érdekes te mit szeretnél 🤷‍♀️
2022. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Akkor ha szlovakiaban szülök , szlovák lesz , és magyar állandó lakcimre jelentem be , ez nem gond az csed/GYES/GYED folyositasnal ? De akkor neki hol lesz a gyerekorvosa ?
2022. márc. 26. 19:13
 16/28 anonim ***** válasza:
84%
Szlovákiában kell megszülnöd ahhoz, hogy ő szlovák állampolgár legyen. A csed/gyed stb-nél ez nem fog problémát okozni. A gyerekorvosa nem tudom hol lesz, feltételezem alapvetően Szlovákiában 🤷‍♀️
2022. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2022. márc. 26. 20:14
 18/28 anonim ***** válasza:

Annak nézz utána, hogy a szlovák allampolgarsagnak mi a feltétele. A magyarnak az, hogy minimum az egyik szülő magyar legyen. Ha a szlovaknak is, akkor alapesetben a gyereked magyar és szlovák állampolgár lenne. De mivel azt írják, Szlovákia nem engedi a kettős állampolgárságot, így -ha amúgy a szlovákot megkaphatja a gyerek- csak szlovák lesz. Ehhez, ha Magyarországon szülsz, a kórházban be kell mutatni a szükséges iratokat.

Csed, gyed, gyes stb feltetele hogy az anya Magyarországon élő magyar állampolgár legyen. Csedhez és gyedhez kell a magyarorszagi munkaviszony is, a külföldi csak időben számítható be.

2022. márc. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nincs külföldi munkaviszonyom, csak magyar. Magyarorszagon elő magyar állampolgár vagyok , és szlovák lesz a kicsi , akinek lesz magyar állandó lakcíme (és szlovák is). Így szlovakiaban fogok szülni.

Koszi, utananezunk

2022. márc. 27. 11:56
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet két országban állandó lakcíme. Tartózkodási helye lehet, de állandó nem.
2022. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!