Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES alatt táppénz és fizu...

GYES alatt táppénz és fizu nélküli szabi megszakítás?

Figyelt kérdés

Sziásztok!

Jelenleg 11 hetes terhes vagyok, és van egy 2 éves gyerekem. Arra gondoltam, hogy ha betöltöm a 12.hetet akkor a munkahelyemen elintézem, hogy adják ki a szabadságaimat majd táppénzre megyek, így nem lenne olyan kevés a havi bevételünk a baba megszületéséig.

Állami alkalmazottként dolgozom, a 3 éves korig való fizetés nélküli szabadságot szó nélkül megadták így. Azonban beszéltem a napokban a munkahelyem munkaügyesével, és kérdeztem tőle, hogy ha valami történne a terhességemmel, és megszűnne a táppénz, akkor automatikusan "vissza" kellene mennem dolgozni vagy járna tovább a fizu nélküli szabi a gyerekem 3 éves koráig. Azt mondta hogy új kérvényt kellene akkor beadnom, de nem kötelesek elfogadni, így dolgoznom kellene. Ez tényleg így van? Hozzátenném hogy a csaj nemrég óta dolgozik ott, és azzal kezdte hogy nem biztos benne. De más nincs akitől használható infót kapnék. Így inkább el sem megyek táppénzre.

Valakinek van tapasztalata ebben, vagy tudja esetleg hogy állami munkahelyen (eü) hogy megy ez?


2022. jan. 11. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

táppénzre megyek, így nem lenne olyan kevés a havi bevételünk a baba megszületéséig


Táppénzre nem azért megy a becsületes kismama, mert kevés a pénz, hanem azért, nem probléma miatt keresőképtelen.

2022. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Becsületesség ide vagy oda, terhesen dolgozni nem tudnék, mert olyan munkakörülményeim lennének amelyek ezt nem teszik lehetővé (első babával is már a 6.héten kivettem a szabijaimat és táppénz). Tehát itt nem arról van szó, hogy táppénzcsalást hajtok végre, hanem azt hogy a terhességem során megjáró táppénz lehetőséget hogyan tudom igénybe venni, ha éppen fizetés nélküli szabadság kérelmemet már egyszer elfogadták, és ha bármi baj van, folytathassam azt, a táppénz megszűnése után is.
2022. jan. 11. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, új kérvényt kell írnod, de 3 eves kor alatti gyermek eseten a munkáltató köteles engedélyezni a fizetés nélküli szabadságot.
2022. jan. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. jan. 12. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, ebben teljesen igazad van. Sokkal egyszerűbb volt vállalnom még egy gyereket, minthogy visszamenjek dolgozni. Hiszen teljesen jól el lehet éldegélni itthon a táppéznből, csedből, gyedből, minek a munkahelyi fizetés? Hiszen itthon nem kell dolgoznom. Az étel magától kerül az asztalra, a házunk szerencsére öntisztuló, ahogy a ruháink is. A gyerekek már úgy pottyantak a világra, hogy teljes mértékben önállóak, fegyelmezettek és tanultak. Én csak élvezem itthon a jól megérdemelt pihenésemet és dőzsölök a rengeteg pénzzel.


Amúgy nem.

2022. jún. 20. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Bizony-bizony. Ha visszamentél volna dolgozni minimum fél évet, több lenne a csed, GYED is.
2022. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát de minek? Dolgozni fél évet? Fuuuj, te elvetemültnek nézel? Inkább vakartam itthon a seggemet ;)


De köszi a jó tanácsokat, nyílván így bő fél évvel a kérdés kiírása után nagyon jól jönnek.

2022. jún. 21. 00:30
 8/8 A kérdező kommentje:

Te nem vagy normális, vagy troll vagy. Vagy egy nem normális troll. Szerinted ha én buta nő vagyok, akkor ez van :) képzeld el, hogy terveztük mindkét gyereket, ekkora korkülönbséggel. Így egyszerre letudom a babázós éveket. Szerintem dolgoztam eddig is eleget középiskola, egyetem alatt is, és diploma után is. Mesterdiplomám is meglett itthoni seggvakarás ideje alatt, és képzeld, tudom, hogy milyen munka mellett elvégezni az itthoni teendőket, tanulás mellett is. Nem beszélve arról, hogy 12 órában dolgoztam éjjel-nappal nagy stresszben, nem pedig légkondis irodában napi 8-at. De ha neked az lustaságnak számít, hogy én 7 év intenzív osztályon töltött munka után tartok kb 4-5 év "szünetet", akkor el sem merem képzelni, hogy neked milyen szar lehet. Amúgy meg mit picsogtam? 😂 Itt nem arról volt szó eleve, hogy nem akarok dolgozni, hanem táppénzből élek és emiatt még egy gyereket szülök hirtelen.


Amúgy pedig minden el lett intézve már rég.


Nagyon szánalmas életed lehet, hogy itt éled ki magad egy 1000 éves kérdés alatt. Írj csak még, én már nem válaszolok rá, mert túl lusta vagyok, de hátha találsz magadnak társakat :)

2022. jún. 21. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!