Gyed alatt táppénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A következő a felállás:

Jelenleg van egy 11 hónapos kisfiúnk akivel a feleségem GYEDen van viszont terhes a második babánkkal. Ma voltunk orvosnál ahol azt mondta, hogy elkell döntenünk, hogy táppénzt szeretne vagy gyedet.

Viszont mi úgy tudjuk, hogy jár mindkettő egyszerre.

A feleségem munkahelye kifizetőhely.

Ilyenkor mivan?

Vagy esetleg az megvalósítható, hogy ő lemond a gyedről és elmegy táppénzre a második gyerek után én pedig megigénylem helyette a gyedet? Így ki lehet játszani a dolgot?



2021. dec. 14. 15:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
Én is gyeden voltam mikor jött a tesó. Papíron bejelentettem a terhességem, kértem hogy vegyen vissza aktív állományba és mentem tp-re. Nem mentem vissza dolgozni én sem. Akik pedig azt mondják sok kismama kihasznalja, majd megnézem mikor ti vagytok ilyen helyzetbe, azt mondjátok köszi nem kérem a plusz pénzt. Amúgy sem csalás ez én magát a NEAKot hívtam fel és a hölgy mondta hogy mit kell csinálnom, erről ennyit
2021. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva?

Ez tényleg így működik.


10-es

2021. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen,jár mindkettő egyszerre

Én is Gyeden vagyok,és kapom a tp-t mellette,mivel veszélyeztetett terhes vagyok

A nőgyógyász dokim kiadta a tp javaslatot,elmentem a háziorvoshoz,aki kiadta a tp papírt,amiért 2 hetente mennem kell

Nem is értem miért ír olyan,aki nem is tudja


Nem kell lemondani a gyedről,ijaj ilyet ne hogy csináljatok

Menjetek be a munkahelyre,segítenek ez ügyben

2021. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!