Második baba gyed alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Úgy néz ki, hogy érkezik nálunk a kistesó viszont a feleségem jelenleg gyeden van a 8 hónapos babánkkal, ilyenkor mi lenne a legcélszerűbb teendő?

Ha vissza veteti magát a munkáltatójánál táppénzre?

Valamint ilyenkor milyen juttatások járnak nekünk?



2021. szept. 21. 21:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

Igen,ha veszélyeztett terhes lesz,csak akkor


Én nekem egyből ráirta a papirra,mert kozmetikus,műkörmös,és masszőr vagyok

Rengeteg ember jár hozzám,van egy fodrász is mellettem,és mivel már be van harangozva a 4.hullám,igy jobbnak látta egyből javasolni a táppénzt

Első gyermekemmel is táppénzen voltam,vele görcsölgettem,nem tudtam lefele nézni,vérnyomás problémám volt...szédültem stb.

2021. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És akkor ha nem veszélyeztetett akkor olyankor mivan?
2021. szept. 21. 22:42
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Akkor nem tud táppénzre menni. A nőgyógyászával beszélje meg ezt a dolgot. Ő írhatja meg a javaslatot a háziorvosnak, hogy vegye táppénzre. Van aki azért ment tp-re mert minden nap hányt, többször is. Ez nem veszélyeztetettség, csak baromi kellemetlen, mégis kiírták.
2021. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Már nem azért de ilyen esetben nemhogy kevesebb hanem több a juttatás a második babánál mint az elsőnél volt. Itt most ugye jelenleg gyed és családi van. Ha megszakítja a fizetés nélküli szabit elkezdi kivenni a szabadságát és az orvos táppénzre tudja venni akkor már a táppénz is jár szülésig a babára ugy hogy a nagyobbra a gyed is tovàbb 2 èves korig. Plusz 2 gyereknél 91.ik naptól nem 10 ezer hanem 40 ezer az adókedvezmèny ráadásul a csed neki még nem 100% volt most már az is az lesz. Plusz 2 gyerekre csalàdi pótlèk majd.
2021. szept. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
32%

Azért azt se felejtsétek el, hogy ha visszamegy táppénzre, megszűnik a védettsége. Ergo, ha valami miatt elvesztitek a babát, akkor valamire hivatkozva simán kirúghatják a feleséged, pláne, ha nem tartják korrektnek, hogy fizetniük kell rá a táppénzt, miközben gyeden is maradhatott volna.


Én tuti nem kockáztatnék.

2021. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nyilvàn a 12 hetet itt is èrdemes kivárni ès utàna bejelenteni a munkàltatónak. Utàna azèrt csak kisebb az esèly. Èn tàppènzre 230 ezret kaptam szülèsig az fèl èv alatt nem az az összeg amit csak ugy eldob valaki merthogy bàrmi törtènhet ès “nem kockàztatnèk. “
2021. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Érdemes kivárni

Nekem is 238 e a táppénz,plusz a gyedem 159 e ft,plusz a családi

Plusz az adókedvezmény

2021. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A 12 hetet azért szeretnénk kivárni mielőtt még táppénzre menne.
2021. szept. 22. 14:51
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

17 hós volt a nagy mikor várandós lettem. 12 héten írtam egy papírt a munkáltatónak, hogy vegyen vissza aktív állományba, bejelentettem a terhességem és tp-re mentem. Az én nőgyógyászom már az első vizsgálaton (7-8 hetesen) kérdezte kell-e tp papír.

A legtöbb nőgyógyász nem szörszáll hasogató, kiir, ha kéred.


A csed és gyed pedig nem lehet kevesebb, mint az előzőre, nekem több is volt

2021. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!