Második baba gyed alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Úgy néz ki, hogy érkezik nálunk a kistesó viszont a feleségem jelenleg gyeden van a 8 hónapos babánkkal, ilyenkor mi lenne a legcélszerűbb teendő?

Ha vissza veteti magát a munkáltatójánál táppénzre?

Valamint ilyenkor milyen juttatások járnak nekünk?



2021. szept. 21. 21:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%

Gratulálok!


Viszont pénzügyileg ez nem szerencsés. Jóval kisebb lesz a következő CSED/GYED így, mint az elsőnél volt. A táppénzes megoldás egy kicsikét segíthet, de nem sokat változtat.

Juttatások ugyanúgy, mint a másiknál. Tehát az eddigi GYED, a családi pótlék, a családi adókedvezmény, plusz az új gyerek után majd lesz másik CSED/GYED stb.

Ha volt Babavárótok, akkor az ugye plusz 3 millió Ft rögtön.

2021. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%

Gyed mellett lehet dolgozni,ha a gyermek betöltötte az 1 éves kort

Szóval igy nem tudom....talán lehet meg kell várni azt,hogy 1 éves legyen,majd visszamegy dolgozni,és ezután a veszélyeztett terhes lesz,akkor táppénzre mehet


Adókedvezmény igényelhető magzatra,azt hiszem 91 nap után


Nálunk 21 hónapos a kislányom,dolgoztam 2 és fél hónapot pozitív teszt elött,elmentem a dokihoz,és egyből javasolta a táppénzt,a munkám miatt,odaadtam a háziorvosomnak,aki kiirt táppénzre

Kapom a gyedet,plusz a táppénzt

2021. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Miért lenne kevesebb a csed?gyed?

Ha nem dolgozik 180 napot,a két baba között,akkor az első gyermek után járó Csedet,Gyedet fogja kapni


Kérdező,aki intézi nektek a Gyedet,hivjátok fel az illetékest,az a biztos

Nagyon szivesen segítenek,nekünk is segített a hölgy,elmondta hogy járunk jobban,hogy mit csináljunk

2021. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Hello nekem is gyed alatt született a második gyerekem és nem lett kevesebb a csedem se és a gyedem se. Szerintem ez fizetesfuggo.

Ha visszaveteted magad táppénzre akkor a gyed mellett most meg kapnad a táppénzt is nem? (Bár elvileg ez nem nagyon szabályos).

2021. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Csak a baba 8 hónapos

1 év alatt nem mehet vissza anyuka dolgozni,vagy igen?

Én azért is irok,mert egyrészt nem vagyok rossz szándékú,ott segitek ahol tudok,de a kedves kérdező felesége dolgozott baba elött szóval nyugodtan élni kell a lehetőséggel

2021. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös, nagy régóta nincs már ez a kritérium, 7-8 éve lehetett kb. Mostmár a csed letelte után korlátlanul lehet dolgozni gyed mellett.
2021. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Írhat egy e-mail-t, hogy zárják le a fizetésnélkülit, és kivenné a felgyülemlett szabadságait. Egyúttal bejelenti, hogy várandós, utána elmehet táppénzre. (Nyilván ha az orvos ezt kiírja veszélyeztetett terhesség miatt. Szerintem amúgy ez nem a legelegánsabb megoldás a munkáltatóval szemben, de nyilván megoldható.) Közben természetesen jár a gyed tovább az első gyerek 2 éves koráig.

A csed, és a gyed ugyanannyi lesz a második gyerekre mint az elsőre.

A fenti megoldás hátránya, hogy ugrik a védettsége (mivel kvázi újra munkábaállt, még ha fizikailag nem is) az első gyerekkel, tehát ha ne adj isten valami történne a magzattal, akkor elküldhetik a munkahelyéről, nem lesz jogi akadálya.

2021. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
És táppénzre hogyan veszik vissza? Igazolnia kell a terhességet gondolom, de mivel? Nőgyógyász álltal kiállított papírral vagy mi?
2021. szept. 21. 22:28
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szuper,akkor visszamegy a feleséged dolgozni,és utána elmehet táppénzre,és kapni fogja a gyedet,meg a táppénzt szülésig


Gratulálok,jó egészséget,és minden jót nektek

2021. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak ha veszélyesztetett terhesnek van kiállítva akkor veszik vissza táppénzre? Nem hinném, hogy az orvos csak úgy veszélyeztetett terhessé nyílvánítaná.
2021. szept. 21. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!