Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED bármikor "átadható"?

A GYED bármikor "átadható"?

Figyelt kérdés

A kérdésem, hogy ez így kivitelezhető-e?

GYED-et december közepéig kapnék. Tavaly májusban lejárt a határozott idejű szerződésem. Novemberben kezdenék az új munkahelyemen, októbertől kezdené a gyerkőc a bölcsit. Mivel a beszoktatás első napjától "állományban" lenne, ezért nem lennék jogosult GYED-re, hiszen akkor még nem folytatnék kereső tevékenységet.

Lemondhatom-e a GYED-et úgy, hogy a férjem igényli a 2 és fél hónapra, hogy az ne vesszen el?


2019. szept. 11. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A férjed megfelel a feltételeknek?
2019. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol, és azért van a gyermek bölcsiben, akkor nem kell lemondani a gyedet. Egy hónapról van szó, nem kettő és félről. Elméletileg ez nem zavarhat be. Utánakérdeztél ennek?
2019. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A férjem megfelel, igen.


Nem jutott eszembe, hogy lenne türelmi idő, azt hittem, a napok is számítanak, azért gondoltam, hogy nem variálok, hanem a fennmaradó időre lemondom...

2019. szept. 11. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

elnezest kerek az offert, de az eredeti kerdesre a valaszra en is kivancsi lennek, hogy barmikor atadhato-e a GYED.

2019. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Leírom, hátha valaki ilyen helyzetbe kerül:

Felhívtam az OEP-et, vagy a mostani megfelelőjét és nincs akadálya a fenti eljárásnak.

Javasolták, hogy beszéljem meg a bölcsivel, hogy a beszoktatás idejére ne tekintsék a gyereket "létszámnak", de ezt már megpróbáltam és nem lehet, amúgy is nekem 5 hétről van szó, nem pár napról.

2019. szept. 12. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!