Hogy járok jobban?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződésem van, terhes lettem. Mikor megszülök, rá 2-3 hétre lejár a szerződés, hosszabbítani így értelemszerűen nem fognak, éppen csak idejöttem.

Hogy járok jobban? Ha felmondok a munkahelyen és majd bejelentkezek a munkaügyre álláskeresésire vagy maradok a munkahelyen táppénzen? Dolgozni már nem dolgozhatnék, fizikai munka, állni kell egész nap, 3 műszak, folyamatos, össze vissza pihenőkkel. Még nem mondtam meg.



2019. szept. 10. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj fel. Ha a szerződésed nem hat le a szülés napjáig, akkor a lejárat után passzív Csed, Gyed járni fog a gyermek 2 éves koráig. De csak abban az esetben, ha legalább 365 nap biztosítási jogviszonyod megvan az elmúlt 2 évben.
2019. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes jót ír.

Viszont úgy értelmezem, a terhesség elején vagy, a maradék időre pedig táppénzre mész. Fontos, hogy csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál előtte. Szóval ha van úgy 8 hónapnyi munkaviszonyod, akkor ne mondj fel.

2019. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Még meg sem szültél, de már variálsz, hogy hogy járnál jobban. :)
2019. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt jelenleg április óta dolgozom. Előtte dolgoztam egy helyen 9 hónapot, azelőtt 11 hónapot, azelőtt pedig szintén 9 hónapot.
2019. szept. 10. 20:39
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Csak ez a hely számít.
2019. szept. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha folyamatos volt a munkaviszony (nem volt 30 napnál hosszabb megszakítás az előző munkahelyed és a mostani között), akkor jó vagy, mert ebben az esetben jogosult leszel végig táppénzre, így kaphatsz csedet/gyedet. Az összegét viszont a mostani fizudból fogják számolni.
2019. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy hogy csak ez a hely számít?
2019. szept. 11. 17:13
 8/14 A kérdező kommentje:
Az előző munkahelyemen február 14-én mondtam fel, itt április 18-al kezdtem. Tehát akkor nem kapok semmit?
2019. szept. 12. 15:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Csedhez, gyedhez a jogosultságod meglesz, semmiképp ne mondj fel, így járni fog mind a 2 ellátás.

Viszont a mostani és előző munkahelyed között 30 napnál több megszakítás volt, tehát táppénzen annyit lehetsz, amennyi időt a mostani helyeden dolgoztál, ez kb. most 5 hónap, ha most jönnél el táppénzre. Mikorra vagy kiírva, mennyi idős terhes vagy, ezek az infók sokat segítenének.

A csed, gyed alapja a mostani munkahelyeden elért jövedelem lesz, előző munkahelyen elért jövedelmed nem nézik.

2019. szept. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy a táppénz neked 50% lesz, nem 60%, mert nincs 2 év folyamatos TB jogviszonyod.
2019. szept. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!