Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Magatok főzítek a baba ételét...

Magatok főzítek a baba ételét vagy veszitek?

Figyelt kérdés

Ha veszitek miért mennyit eszik a baba?

Ha főzítek miket szoktatok és hogyan? Van olyan aki csak házikosztot ad a babának és nem vesz baba kaját?

Mindenkitől kérdezem miket eszik a babátok mennyi idős és mikor keztétek el a hozzátáplálást.

Fiam 6 hónapos főzni szeretném az ételeit. Almát és krumplit eszik már.

Válaszaiztokat előre is köszönöm.


2014. febr. 1. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én szinte csak üvegeset vettem neki, nagyon ritkán főztem. Biztonságosabb a származása, egyszerűbb és olcsóbb is. Valamint változatosabb.
2014. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szopizik csak a fiam. 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, most 7 hónapos.

Először a gyümölcsöt szokták adni hozzátáplalasnál, aztán ha 3-4 fele gyümölcsből megeszi egy adagot, akkor jön a főzelék.

Szóval tízóraira gyümölcsöt kap, ami egy alma, 1 narancs, 1 banán le turmixolva. Ez kb. 200-250 Ft, amennyibe egy bébiétel kerül, de inkább turmixolom, mert csak jobb a friss, mint az ami már 1 éve üvegben van, meg a bolti fele víz meg rizs Liszt, a másik fele gyümölcs.

Ebédre ra vacsorára kap főzeléket. Össze főzök neki húst, burgonyát, zellert, répát fehér répát, vagy brokkoli tészta zeller, vagy zeller burgonya paradicsom tészta, vagy rizs hús cukkini karfiol...

Mikor mi van itthon. Annyit főzök, hogy 2 adag legyen, vagyis ma meg holnap az az ebéd, de vacsira kell még valami, az üveges, hogy ne 2 napig egyfolytában ugyan azt egye.

Uzsonnára Tejpépet kap.

Süssél sütőtököt ! Utánna kikaparom a húsát, turmixolod, nagyon finom!

Én fagyasztottam szeptemberben barackot, azt is szoktam neki adni.

Körte banánnal nagyon finom.

Úgyhogy ha megyünk valahová üveges van, meg napi 1főzelék üveges, a többit én készítem, hisz úgyis főzök a családnak.

Neki ey kis fazékba ezt azt össze dobok, 30 percig fő, s kész.

2014. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindegyik gyereknél 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, és én főztem nekik. Üveges bébiételt akkor adtam nekik, ha utaztunk valahova, de mindig volt itthon egy-kettő tartalék is, hogyha valamiért nem eszi meg az ebédet, akkor tudjak mit adni, de mindig elolvastam az összetevőit, és szigorúan olyat vettem, amiben nem volt se hozzáadott cukor, se só. Alma és krumpli után lehet adni répát, sütőtököt, esetleg meggyet. Az elején nem baj, ha nem túl változatos az étrendje, a csak anyatej után a 2-3 féle étel is elég nagy váltás. Krumplit almával, meggyel is, répával is össze lehet főzni, petrezselyemzöldet lehet használni ízesítésnek. Sütőtököt almával is lehet együtt sütni vagy főzni. Az első babám elég sok sütőtököt kapott, nagyon szerette, de csak egy picit evett belőle, a többit meg mi, pár hét után már rá se bírtunk nézni :-)
2014. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen a sütötök lesz a következő. Csak anyatejes volt 6 hónapig. Nem sietünk sehova szépen lassan meg fogja szeretni a normál kaját is.:-)
2014. febr. 1. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokkal drágább lenne az üveges étel, ráadásul az ízük is borzalmas.

Mindig főztem neki, 1,5 éves a lányom, életében 4 üveges ételt adtam neki, abból 2 sütőtök volt azért, mert a kezdetekkor nem érte volna meg bekapcsolni a sütőt olyan pici mennyiség miatt.

2014. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!